Pärnu alustas poolfinaalseeriat Saaremaa vastu võiduga, kuid kaotas taas Kovalovi

Avo Keel, Toms Švans ja Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: CEV

Eesti meistrivõistluste teist poolfinaalseeriat alustas võidukalt Pärnu, kes alistas kodusaalis tiitlikaitsja Saaremaa 3:1 (21, -22, 22, 20).

Pärnu tegi avageimis suure vahe sisse tänu Läti koondise temporündaja Toms Švansi viiele serviässale. Teises geimis tõi külalised mängu tagasi Siim Põlluäär, kelle seitsme punkti toel viigistati seis üks – ühele. Kolmandas geimis pääses Pärnu taas peale, sedapuhku oli võtmetegija rollis kuus punkti kogunud Taavet Leppik. Neljandas geimis haaras Pärnu kiirelt algedu ja suutis seda lõpuni välja hoida, kindlustades ühtlasi mängu võidu.

Švans oli lõpuks suisa üleplatsimees 17 punktiga (+13). Eddie Rivera tõi Saaremaale 13 punkti (+5). Statistika.

Pärnu kaotas tänases mängus ühe oma põhimehe, sest nädalase pausi järel vigastas uuesti oma hüppeliigest nurgaründaja Ilja Kovalov, kes lahkus väljakult longates ega naasnudki.

Pärnu ja Saaremaa tänavuste omavaheliste mängude seis on pärast tänast 2:2. Credit24 Meistriliiga põhiturniiril võitis kumbki klubi ühe kohtumise, karikafinaalis olid paremad saarlased.

Seeria teine mäng peetakse neljapäeval ehk 21. märtsil kell 19.00 Kuressaares, kolmas 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 20.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20.00 Kuressaares. Teine poolfinaalseeria Tartu ja Rakvere vahel jätkub kolmapäeval Lääne-Virumaal.