Pärnu alustas uut hooaega kindla võiduga, Viljandi tuli karikasarjas raskest seisust välja

Pärnu Võrkpalliklubi võidupilt pärast tänast matši. Üleval vasakult: Ivory Õuekallas, Markus Uuskari, Kevin Lebreux, Toms Švans, Richard Voogel, Tony Tammiksaar, Kristo-Joosep Peterson; all Boriss Žukov ja Silver Maar. | Foto: Reio Tilk/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi teenis Credit24 Balti liiga avavoorus võõrsil 3:0 (25:19, 25:21, 25:22) võidu Riia Tehnikaülikool/Jurmala üle.

Jurmalas umbes poolesaja pealtvaataja ees peetud kohtumises olid üheksa mehega Lätti sõitnud Pärnu resultatiivsemad Markus Uuskari 16 (+9), Toms Švans 13 (+10) ja Tony Tammiksaar 11 punktiga (+8). Neist viimane, 20-aastane Tammiksaar näitas eriti ilusaid numbreid – rünnak 80%, vastuvõtt 100%, 2 ässa, 1 blokk. Kui Švansi näol on tegu eestlastele hästi tuttava leegionäriga, siis värsked täiendused Boriss Žukov ja Kevin Lebreux debüüdil veel ei hiilanud, kogudes vastavalt 8 (+1) ja 5 punkti (+1). Pärnu sidemängijana tegutses Richard Voogel. Ühtegi teist mängujuhti kaasas polnudki, sest Pärnu uusim täiendus, brasiillane Mauricio Da Silva Neto jäi Pärnusse.

Võõrustajatele tõi endine Pärnu nurgaründaja Aleksandrs Avdejevs 14 (+2) ja Matiss Gabdulins 9 punkti (+2). Läti hõbedaklubi koosseisust on suvel lahkunud mitmed põhimehed eesotsas Läti koondislaste Ingars Ivanovsi ja Renars Pauls Jansonsi ning kogenud diagonaalründaja Gatis Garklavsiga.

Pärnu ja RTU duellid on alati tähelepanuväärsed ka seetõttu, et meeskondi juhendavad mõlema riigi endised tippmängijad Avo Keel ja Raimonds Vilde.

Homme avab Jurmalas hooaja TalTech, kes läheb mängule kolme potentsiaalse põhimehe Mihkel Tanila, Remo Torni ja Matej Šmidlita. Trio jääb mängust eemale erinevatel põhjustel, kuid pikk mängupaus ei tohiks neist kedagi ees oodata.

Eesti karikavõistlustel selgus viimane ehk kaheksas veerandfinalist, kui Viljandi Võrkpalliklubi võitis kahe esiliigaklubi duellis kodus korduskohtumise Tallinna E-Service/Neemeco vastu 3:1 (25:19, 26:24, 22:25, 25:13) ja oli kuldses geimis vastastest parem tulemusega 15:9 (statistikat ei tehtud). Kuldse geimini jõuti seetõttu, kuna avamängu oli pealinnaklubi kahe päeva eest 3:0 võitnud. Paistab, et viljandlased keskendusidki just korduskohtumisele, sest avamängus ei löönud nende poolel kaasa kaks põhimeest Meelis Kivisild ja Markus Veltson, kes täna olid aga kenasti kohal.

Veerandfinaalis kohtuvad Tauno Lipu hoolealused Tallinna Selveriga. Ülejäänud veerandfinaalpaarid moodustavad TalTech ja Tallinna Ülikool, Tartu Bigbank ja Rae vald/AB Premium ning Pärnu VK ja Eesti Maaülikool.