Pärnu avas koduse turniiri võiduga, Tartu mängis viie põhimeheta ja kaotas

Martti ja Avo Keel. | Foto: Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi alustas kodust kontrollturniiri 3:0 (20, 22, 27) võiduga Soome liiga kevadise veerandfinalisti Raision Loimu üle.

Vastuvõtul säranud (70%) pärnakate resultatiivseim oli Ukraina koondise nurgaründaja Illja Kovaljov 18 punktiga (+14), brasiillane Chizoba Neves Atu lisas 15 (+8) ning lätlased Atvars Ozolinš ja Toms Švans 10 punkti. Soome klubile tõi Victor Lindberg 12 punkti (+5).

Avapäeva teises kohtumises alistas Klaipeda Tartu Bigbanki 3:0 (20, 20, 21). Kui esmapilgul võib tulemus tekitada küsimärke – leedukad ei mängi ju tänavu isegi Balti liigas enam -, siis statistikat vaadates leiame kiirelt tartlaste kaotusele põhjuse. Uue hooaja eeldatavatest põhimeestest olid algkoosseisus vaid Mart Naaber, kes mängis kaks geimi, ja Stefan Kaibald, keda kasutati sedapuhku liberona, mitte nurgaründajana. Rait Rikberg puudus mängult, sest andis Tartus noortele trenni ning Meelis Kivisild viibib pulmareisil, mis kooskõlastati klubiga juba ammu. Samuel Walker jätkab aga Austraalia koondisega MM-finaalturniiri. Hindrek Pulk ja Dmitri Šlomin said turniiri tihedat graafikut silmas pidades eile lihtsalt puhkust.

17-aastane Märt Tammearu tõi tartlaste parimana 10 punkti (+7), plusspoolele jäi kahtlemata ka noore temporündaja Alex Saaremaa 3 blokki ja 6 punkti (+3). Eelmisel hooajal Pärnus mänginud Robert Juhnevitš kogus Klaipeda ridades 12 punkti (+9). Statistikast leiab ka mehe nimega Unknown Player 8, kelle puhul pole siiski tegu mõne varjatud leegionäri, vaid Hergo Hansmaniga.