TIPPHETKED | Pärnu hammustas geimi, kuid ilusa esituse teinud Saaremaa vedas Tartu finaalist vaid võidu kaugusele

Tartu Bigbank tänase võidu järel. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Eesti meistrivõistlustel pidasid oma teise poolfinaalseeria kohtumise Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank, mille võitsid viimased 3:1 (25:16, 25:21, 25:27, 25:16). Neli päeva tagasi toimunud avamängus võttis 3:0 võidu samuti Tartu ja läks seeriat seega kaks-null juhtima.

Esimeses geimis haaras kohe Tartu ohjad, minnes teiseks tehniliseks vaheajaks juba kaheksa punktiga juhtima (16:8). Kuigi Pärnu suutis mõned punktid tagasi mängida, kuulus avavaatus kindlalt külla sõitnud tartlastele 25:16.

Teist geimi alustasid väljakuperemehed hästi – teeniti mitu punkti blokiga ja saadi sisse paari punktiline edu, mis sulas sama kiiresti kui juunikuus lumi ja esimesele pausile mindi juba Tartu 8:7 eduseisul. Esimeses geimis Atvars Ožolinsi asemel väljakule sekkunud venelase Aleksandr Popletejevi heade servide toel 15:12 edu, kuid seejärel kangestuti. Tehti lihtsaid vigu, mille Lõuna-Eesti klubi kenasti ära kasutas ja geimi enda kasuks kallutas tulemusega 25:21.

Kui esimeses kolmes geimis alustas Pärnu ühe nurgaründajana Taavet Leppik, siis teise nurgana alustas igat geimi uus mees – esimeses Ožolins, teises Popletejev ja kolmandas Tony Tammiksaar. Eelviimast vaatust alustas Pärnu hästi, minnes 5:2 juhtima. Edu suudeti hoida ja esimesele tehnilisele time-out‘le mindi nende 8:4 eduseisus. Geimi keskosas vahetas tartlaste juhendaja Alar Rikberg sidemängija positsioonil Kert Toobali asemel sisse Ronald Järve ja Pärnu edu sulas minimaalseks 16:15. Edasi mindi punkt-punktis, kuid pikema õlekõrre haaras Pärnu, kes haarava geimilõpu enda kasuks kallutas seisuga 27:25.

Viimaseks jäänud neljandas geimis Tartu enam midagi juhuse hooleks ei jätnud ja tegi kohe alguses suure vahe sisse. Pärnu enam mängu tagasi tulla ei suutnud ja 16:25 geimi- ning 1:3 mängukaotus oli tõsiasi.

Võitjate poolel tegi ilusa esituse Alex Saaremaa, kes kogus üleplatsimehena 15 punkti (+10), Albert Hurt lisas 14 punkti (+2). Tartu vastuvõtt oli 50%, rünnak 41%, lisa tuli 12 bloki ja 7 ässa näol.

Pärnu tulemuslikem oli Taavet Leppik 14 punktiga (+8), suvepealinna värskeim täiendus Aleksandr Popletejev lisas 12 punkti (+6). Väljakuperemehed said serve vastu 56-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 33-protsendiliselt. Lisaks saadi 9 blokki ja löödi sama palju ässasid. Eraldi tasuks mainida liberona tegutsevat Silver Maari, kes kaitses mängis kui emalõvi ja samuti vastuvõtul hoidis asjad kontrolli all.

Seeria kolmas kohtumine toimub neljapäeval 11. märtsil kell 19 Tartus. Vajadusel peetakse neljas ja viies kohtumine 13. märtsil Pärnus ja 16. märtsil Tartus.

Teises poolfinaalpaaris, kus madistavad Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi, on seis samuti kaks-null Selveri kasuks. Nende kolmas kohtumine peetakse kolmapäeval 10. märtsil kell 19 Saaremaal. Kui peaks minema vaja neljandat ja viiendat mängu, siis need mängitakse 14. märtsil Tallinnas ja 17. märtsil Saaremaal.

Kõiki poolfiaalseeriate kohtumisi on võimalik jälgida nii Postimees.ee kui ka Kanal12 vahendusel.