fbpx
Close

Pärnu ja TalTechi hooaeg sai justkui läbi, ent lõplik tõde selgub nädala jooksul

Aleksandr Popletejev ja Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Balti liigas pääsesid selle nädala reedel ja laupäeval Kuressaares toimuvale finaalturniiril Saaremaa Võrkpalliklubi, Jekabpilsi Luši, Tartu Bigbank ja Tallinna Selver, kuid koroonaviiruse leviku tõttu pole midagi veel risti löödud.

Nimelt otsustas liiga juhtkond ühes klubidega enne eelmisel nädalal toimunud veerandfinaale, et juhul, kui keegi neljast finaalturniirile pääsevast meeskonnast peaks enne poolfinaale koroona tõttu isolatsiooni jääma, asendatakse antud klubi võistkonnaga, kes talle veerandfinaalis kaotas. Saaremaa eemalejäämise korral oleks see Gargždai, Jekabpilsi puhul Riia Tehnikaülikool/Jurmala, Bigbanki puhul Pärnu ja Selveri puhul TalTech. Põhjus on lihtne: hooaja otsustavat faasi edasi lükata poleks enam võimalik ja medalivõitjaid ei soovi keegi teist aastat järjest välja selgitamata jätta.

Üks klausel kirjutati aga määrustesse veel sisse. Kui koroonajuhtumi tõttu peaks jääma isolatsiooni ka veerandfinalisti vastasvõistkond, siis pääseks finaalturniirile klubi, kes lõpetas veerandfinaalis konkurentsist pudenenud meeskondadest põhihooaja kõrgeima kohaga. Hetkel oleks selleks Riia Tehnikaülikool/Jurmala, kes lõpetas põhiturniiri neljandana, ent kaotas veerandfinaalseerias põhiturniiri viiendale ehk Jekabpilsile. Pärnu oli põhiturniiril kuues, TalTech seitsmes ja Gargždai kaheksas.

Eesti neljanda ja viienda klubi Pärnu ja TalTechi hooaeg sai seega justkui nädalavahetusel läbi, ent on üliväike tõenäosus, et nad peavad veel särgid selga tõmbama. Loodetavasti saavad aga kõik finaalturniirile pääsenud võistkonnad Balti liiga tänavuse tugevaima klubi ikkagi omakeskis välja selgitada ja varuvariante kasutusele võtta pole tarvis. Näiteks Pärnu võistkonna leegionärid lahkuvad Eestist juba täna-homme.

scroll to top