fbpx
Close

Pärnu lõpetas leegionäriga lepingu. Klubi mänedžer: kui Eestist leidub temporündaja, võtku kiiresti ühendust

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Pärnu VK/Aivar Kütt

Pärnu Võrkpalliklubi teatas täna pärastlõunal sotsiaalmeedias, et on lõpetanud lepingu Kanada 212-sentimeetrise temporündaja Kevin Lebreux’ga.

Et Lebreux on juba pikka aega treeningutest eemal olnud ja pole selge, millal ta üldse uuesti harjutama võiks hakata, leidis klubi, et mõlemale osapoolele on parem koostöö lõpetada. “Novembri alguse peapõrutusest taastumine võtab kauem aega, kui algselt lootsime. Mängija tervis on meile oluline, seetõttu on parim taastuda oma kodumaal ja alles pärast täielikku tervenemist leida võrkpallis uusi väljakutseid. Kiiret paranemist ja edu!” kirjutab klubi.

Pärnu mänedžer Reio Tilk tõdeb, et leegionäre on keerulisem Eestisse mängima tuua kui varem. “Oleme otsinud kolm kuud juurde üht-kaht leegionäri, aga pole leidnud. Asi pole enam isegi niivõrd rahas. Seis on selline, et Kesk-Euroopa mängijad ei ole huvitatud siia liigasse tulla. Ainsad argumendid, millega varem tuldi, on olnud eurosarja vastased. Hea näide on olemas Milano ja Monza näol – kui nemad olid vastas, siis oldi kohe valmis tulema. Aga kui mängitakse Iisraeli ja Taani klubidega, siis see ei tõmba. Oleme jõudnud sinna, kus ka Lätist minnakse juba otse Itaaliasse. Kui Eestis leidub mõni temporündaja, kes tahab Balti liigas mänguaega saada, võtku kiiresti ühendust. Näiteks esiliigast keegi, kes tunneb, et sealne tase jääb lahjaks,” ütles Tilk.

Pärnu katsetas eelmisel nädalal treeningutel üht Venemaa nurgaründajat, kes on tänaseks aga juba kodumaale tagasi saadetud. “Ta ei sobinud meile, sest info, mis meile tema kohta edastati, ei vastanud tegelikkusele. Trenni oli ta teinud enne siia tulemist ainult oma mõtetes. Ja meil pole hooaja keskel aega, et kolm kuud treenida kedagi, kuni ta lõpuks vormi jõuab,” ütles Tilk. Ta lisas, et uut mängijat otsitakse taas idast.

Pärnu käis viimatisel Credit24 Balti liiga mängul üheksa mängijaga, kellest kolm olid sidemängijad. Temporündajatest on meeskonnal kasutada vaid Toms Švans ja Kristo-Joosep Peterson.

scroll to top