Pärnu marssis kaitseväelase juhtimisel raske võiduni, Lepata TalTech hävis Riiale

Kaitseväelane Silver Maar koos lojaalsete meeskonnkaaslastega pärast võitu. | Foto: Pärnu VK

Credit24 Meistriliigas oli täna Eesti klubidest võidukas Pärnu Võrkpalliklubi, kes alistas 3:2 (21, 20, -21, -25, 7) Jelgava Biolarsi. TalTech pidi kodus vastu võtma 0:3 (-13, -18, -24) kaotuse Riia Tehnikaülikoolilt.

Pärnakad võitsid Jelgava vastu kaks esimest geimi kindlalt, kuid andsid seejärel mänguohjad käest ja lasid lätlased viigiseisuni. Otsustavas ehk viiendas geimis oli Avo Keele hoolealuste ülekaal taas kindel. Atvars Ozolinš kogus Pärnu resultatiivseimana 23 punkti (+18), temporündajana hea mängu teinud Toms Švans lisas 18 punkti (+15). Pärnu mängis täna täiskoosseisus, sest meeskonnas oli tagasi kaitseväelane Silver Maar. Jelgavale tõi Karlis Pauls Levinskis 20 punkti (+10).

TalTech kaotas kodus Riia vastu kaks esimest geimi kindlalt, ärkas kolmandas ja läks Janno Õunpuu serviseeria toel pikalt ette, kuid andis edu käest ja sai lõpuks 0:3 kaotuse. Taltech jäi hätta servi vastuvõtul, sest viimasel treeningul saadud hüppeliigesevigastuse tõttu jäi mängust eemale libero Cris Karlis Lepp. Tõsise vigastusega ei tohiks tegu siiski olla.

Riia Tehnikaülikool. | Foto: Rainis Karro

TalTechi tulemuslikem oli ainsa ründemängijana hea matši teinud Jörgen Vanamõisa 11 punktiga (+8), Tamur Viidalepp lisas 10 punkti (+1). Riiale tõi Aleksandrs Avdejevs 14 (+9) ja Gatis Garklavs 13 punkti (+8).

Liiga liidrina püsib Saaremaa, kes on kogunud seitsme mänguga 20 punkti. Pärnu jätkab neljandana ja Riia kerkis viiendaks. TalTech on üheksa meeskonna konkurentsis kuues ja Jelgava kaheksas.