fbpx
Close

Pärnu näitas võimu ja pooliku koosseisuga Selverile mingit võimalust ei andnud

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Pärnu VK/Aivar Kütt

Credit24 Meistriliigas pidasid aasta esimene kohtumise Pärnu Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver, kes läksid omavahel vastamisi. Võitjas kahtlust ei tekkinud ja kindla 3:0 (25:17, 25:18, 25:15) võidu ja kolm punkti sai kirja Pärnu.

Suvepealinna poolel nägime algkoosseisus platsile jooksmas nende värskeimat täiendust temporündajat Bohdan Mazenkot, kes tõi 5 punkti (+2). Selver sõitis tänasele mängule pooliku koosseisuga, kuna haigusega on eemal nii Renet Vankeri Belgiasse siirdumise järel meeskonda toodud sidemängija Karel Ellermaa, nurgamees Oliver Orav ja keskblokeerija Marx Aru.

Külalistel pidid seega mängujuhi rolli ära täitma noorukesed 17-aastane Sander Pärna ja 18-aastane Krister Õun. Oli näha, et noortel jäi sellisel tasemel mängimisel puudu mängupraktikast ja eelkõige kogemustest, kuid Selveri peatreener Andres Toobal ütles mängujärgses intervjuus, et sidemängijatele pole tal ühtegi etteheidet, hoopis teised mehed peaksid peeglisse vaatama.

Vähem, kui poolteist tundi kestnud kohtumises Pärnu ei lasknud üheski seisus geimilõppudel nugade peale minna ja tüüris end kindlalt võidusadama ja kolme punkti poole.

Võitjate eest tegi korraliku esituse Markus Uuskari, kes tõi 15 punkti (+12), Boriss Žhukov lisas 13 (+10) ja Toms Švans 10 punkti (+9). Pärnakate vastuvõtt oli 48%, rünnak 60%, lisa tuli 8 bloki ja 10 ässa näol.

Selveri poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Timo Lõhmus, kelle arvele kanti 13 punkti (+7). Tallinna klubi mängijad said serve vastu kõigest 27-protsendiliselt, rünnakuid suudeti lahendada 34-protselndiliselt, lisaks saadi viis blokki ja löödi kuus ässa.

Liigatabelis jätkab Selver 20 punktiga kolmandal positsioonil, kolm punkti juurde saanud Pärnu paikneb 14 punktiga viiendal kohal.

scroll to top