fbpx
Close

Pärnu pääses eurosarjas veerandfinaali, järgmised mängud peavad Eesti klubid “mullis”

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Pärnu VK

Euroopa võrkpalliliit on otsustanud, et madalaimas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil, kus löövad tänavu kaasa nii Pärnu kui ka Saaremaa, jätkatakse koroonaviiruse leviku tõttu hooaega n-ö mullides. Mõlemad Eesti klubid peaksid olema mängutules vahemikus 8. kuni 10. detsember. 

Pärnakad, kes olid niigi sarnaselt saarlastele avavoorust edasi pääsenud ainsatki mängu pidamata, said nädala alguses teada, et ka nende kaheksandikfinaali vastane, Austria klubi Zwettli Raiffeisen Waldviertel loobus eurosarjast. Pärnu on seega pääsenud juba veerandfinaali.

“See on pigem ikkagi kurb uudis,” ütles Pärnu klubi mänedžer Reio Tilk täna Võrkpall24’le. “Oleksime tahtnud nendega mängida. Pakkusime välja nii kodus-võõrsil süsteemis mängimist kui ka ühe meeskonna kodus ühe või kahe mänguga edasipääseja selgitamist, aga CEV on võtnud vastu otsuse, et kõik mängud peetakse ära mullides ja austerlased otsustasid loobuda.”

Kui eelseisvad nädalad uusi muudatusi kaasa ei too ja kõik läheb plaanipäraselt, lendavad pärnakad detsembris Ankarasse, kus peetakse kolme klubi osalusel esimene “mull”. Et Avo Keele hoolealused pääsesid juba veerandfinaali, ootavad nad esmalt endale vastast paarist Ankara Ziraat Bankasi (Türgi) – Nicosia (Küpros). Paari võitja, kelleks osutub suure tõenäosusega Türgi suurklubi Ankara, selgub ühe mänguga. Samuti selgitatakse veerandfinaalist edasipääseja ühe kohtumisega.

Pärnakatel pole euromängude pidamisega iseenesest probleeme, sest Eesti karikavõistlustel on nad juba konkurentsist välja langenud ning 22. detsembril toimuva finaali osas muretsema ei pea.

Saaremaa Võrkpalliklubi peab oma “mulli” mängud 8. kuni 10. detsembrini Ukrainas Horodoki linnas. Saarlased kohtuvad kaheksandikfinaalis kohaliku klubiga, kes peaks olema igati võidetav vastane. Juhul kui saarlased edenevad kaheksa parema sekka, ootab neid ees duell Lissaboni (Portugal), Riia Tehnikaülikooli (Läti) või Prahaga (Tšehhi). Lissabon on koha “mulli” juba taganud ja ootab vastast viimase kümnendi jooksul esmakordselt eurosarjas osaleva Riia ja Praha paarist. Lätlased ja tšehhid peavad praeguse info kohaselt omavahelise mängu varem ära.

“Ma arvan, et meil on hea võimalus jõuda veerandfinaali. Seal tuleks aga ilmselt vastu Lissabon, kes on juba päris kõva vastane,” hindas Saaremaa klubi juht Hannes Sepp hetkeseisu.

Et saarlased püsivad Eesti karikasarjas veel konkurentsis – finaalikoha eest mängitakse Tallinna Selveriga -, ohustab eurosari nende võimalikku finaalmängu. Eesti karikafinaal on nimelt kavandatud 22. detsembriks. Hetkel pole aga veel täit kindlust, kas välismaalt naastes peavad saarlased jääma kümneks päevaks eneseisolatsiooni või mitte.

“Kui peaksime karikafinaali jõudma ja oleksime kümme päeva pärast euromängudelt naasmist karantiinis, poleks selline lahendus kuigi mõistlik,” möönab Sepp. “Pealegi, kui korjame veel kuskilt ka viiruse üles, siis on seoses karikafinaaliga jama käes. Hetkel on palju detaile seoses euromängudega veel lahtised. Tahame igal juhul eurosarjas mängida, kuid vaatame, mis lähiajal saab.”

Rohkem selgust peaks saabuma seoses eurosarjaga sel nädalal.

scroll to top