fbpx
Close

Pärnu raiskas geimpallid ja Tartu pääses karikasarjas viimasena poolfinaali

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karikavõistlustel selgus täna viimane poolfinalist, kui Tartu Bigbank alistas võõrsil teistkordselt 3:0 (19, 28, 17) Pärnu Võrkpalliklubi.

Andrei Ojametsa hoolealused võitsid avageimi 25:19. Teist geimi alustas Pärnu 6:0 spurdiga, ent tartlased jõudsid õige pea järele. Geimi lõpp kujunes tõeliseks põnevuslahinguks, kus Pärnul oli kasutada suisa neli geimpalli. Neist kolmel tehti serviviga ja neljandal lõi Tartu diagonaal Curtis Stockton palli punktiks. Geimi otsustasid Mihkel Tanila blokk ja Kristaps Platacsi rünnakuviga. Teise geimi 30:28 võit tagas Tartule ka kahe mängu kokkuvõttes edasipääsu.

Pingevabas kolmandas geimis kasutasid mõlemad meeskonnad osaliselt varumehi, ometi võitis geimi taas Tartu – 25:17.

Tartu resultatiivseimaks kerkis nende ainus leegionär, kaks esimest geimi mänginud Curtis Stockton, kes kogus 15 punkti (+12). Samuti kaks geimi mänginud Albert Hurt lisas 11 (+5) ning viimases geimis pikemaks ajaks väljakule saadetud Märt Tammearu 6 punkti (+5).

Pärnu tulemuslikumad olid 11 punktiga (vastavalt +10 ja +9) Taavet Leppik ja Kristaps Platacs. Tõsises hädas oli nii rünnakul kui ka servil Ygor Duarte, kes tõi pooleteise geimiga vaid 3 punkti (-3). Brasiillast asendanud Tony Tammiksaar kogus samuti 3 punkti (0).

Noortest meestest olid pingevabas viimases geimis kõige resultatiivsemad Hergo Hansman ja Kaur Erik Kais, kes tõid vastavalt Tartule 4 punkti (rünnak 4-st 4) ja Pärnule 4 punkti (+2).

Tartu kohtub poolfinaalis TalTechiga, teise finalisti selgitavad Saaremaa ja Tallinna Selver. Karikafinaal peetakse 29. detsembril Saku suurhallis.

scroll to top