fbpx
Close

Pärnu täiendas ridu ülipika kanadalase ja korraliku ukrainlasega, ent eestlastega on kitsas käes

Boriss Žukov, Avo Keel ja 212-sentimeetrine Kevin Lebreux. | Fotod: CEV, Gertrud Alatare, Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi läheb uuele Credit24 Meistriliiga hooajale vastu vähekogenud Eesti võrkpallurite ja nelja leegionäriga, kes pärinevad erinevatest kohtadest üle maailma. Klubi eelarve jääb tänavu 200 000 euro juurde.

Kaheksandat hooaega Pärnu peatreenerina alustava Avo Keele hoolealustest on nimekaim Eesti koondise põhilibero Silver Maar, kes otsis välismaale siirdumise võimalust, ent ei leidnud seda. Samuti on võrkpallisõpradele hästi tuttav hiidlane Markus Uuskari, kes kerkis möödunud hooajal Saaremaa Võrkpalliklubis mõnevõrra üllatuslikult võtmerolli ja oleks võistkonna äärepealt Balti liiga meistrikski vedanud. Lõpuks leppis rahalistesse raskustesse langenud klubi aga nii Eesti kui ka Balti liigas hõbedaga.

24-aastane Uuskari, kes oli enne Saaremaale siirdumist mänginud ka Võrus, Tartus ja Rakveres, asub Pärnus täitma diagonaalründaja kohta. Teisi võrreldavate saavutustega Eesti mängumehi Pärnul uuel hooajal ette näidata pole. Põhisidemängijana asub tegutsema klubi oma kasvandik Richard Voogel (20), üks nurgaründaja peaks olema platsil Tony Tammiksaar (20) või Ivory Õuekallas (19). “Õuekallas vigastas eelmisel nädalal treeningul hüppeliigest ja jätab hooaja esimesed mängud suure tõenäosusega vahele,” ütleb klubi mänedžer Reio Tilk.

Ülejäänud eeldatavad põhimehed tulevad aga mujalt. Maari ja Voogeli kõrval on kolmas mees, kes klubile viimase Eesti meistritiitili kaks ja pool aastat tagasi tõi, Läti temporündaja Toms Švans. Teiseks keskblokeerijaks palkasid pärnakad 211-sentimeetrise kanadalase Kevin Lebreux’, kes on Mart Naaberi (212 cm) järel pikkuselt teine mees tänavu liigas.

“Nii pikka meest polegi meil Pärnus olnud minu mänedžerina töötamise ajal,” teab Tilk. “Tegelikult pakuti meile tänavu veel pikemaid mehi, 215-sentimeetrist Venemaa diagonaalründajat ja 218-sentimeetrist Venemaa temporündajat. Aga nemad jäid tulemata, sest siis pidanuks Pärnus spordihoone lage tõstma,” muigab mänedžer.

23-aastane Lebreux esindas eelmistel hooaegadel Kanada järelkasvumeeskonda. Tilga sõnul on tegu võistkonnaga, kus mängivad need kanadalased, kes on ülikooli lõpetanud, ent välismaalt korralikku pakkumist ei saanud. Teatavasti Kanadas ega USA-s profiliigat pole. “See võistkond baseerub Kanada riiklikus võrkpallikeskuses ja käib näiteks suviti Prantsusmaal Kanada B- või C-koondise nime all mänge pidamas,” selgitab Tilk.

Pärnakad lootsid temporündaja osakonda esialgu leida ka heal tasemel Maarjamaa mehi. “Kõik Eesti temporündajad lõpetasid või läksid mängima esiliigasse. Näiteks Harri Palmar, kes meil eelmisel hooajal mängis, leidis täiskohaga töö. Võimalik, et ta liitub siiski meiega uue aasta saabudes. Aga kedagi teist polnud võimalik leida Eestist. Lebreux’ löögikõrgus on esimese trenni põhjal muljetavaldav. Eks vaatame, kas see stabiilsus jääb alles ka siis, kui mängud on käes. Ta mängib esimest hooaega Euroopas ja suuri lootusi me tema peale ei pane.”

Teise uue leegionärina palkasid pärnakad Ukrainast kahemeetrise nurgaründaja Boriss Žukovi (25). “Ta on tulnud Lvivi meeskonnas Ukraina karikavõitjaks ja meistriks ning mängis mullu Soomes Lakkapää võistkonnas. Teadsime teda seega hästi ja arvan, et ta sobib meile. Kokkuleppele jõudsime juba suvel, aga ootasime vahepeal toetajate taga. Ta on päris osav mees, mängib hästi nii kaitses kui ka rünnakul. Loodame, et temast kujuneb kindlasti üks meie liidreid.”

Kas Lebreux ja Žukovi näol on tegu mängijatega, kes nõustusid Pärnusse tulema elukoha, sooja söögi ja mõnesaja euro eest, et teha siit järgmine samm kõrgemale tasemele? “Kanadalase puhul võib nii öelda küll, aga ukrainlase puhul mitte. Aga kui võrrelda ühe teise Eesti klubiga, kes enam tegevust ei jätka, siis nendega võrreldes mängivad kõik meie võrkpallurid justkui rahata,” vastab Tilk.

Diagonaalründajatest koputas Pärnu esmalt Hindrek Pulga uksele. “Hindrek vastas juba kevadel, et ta on teinud otsuse mitte jätkata karjääri. Siis sõlmisimegi Uuskariga lepingu ära. Uurisime ka Taavi Nõmmistu plaanide kohta, aga tal on Tallinnas täiskohaga töö,” räägib Tilk. Tema sõnul tegi Pärnu pakkumise ka Tšehhi diagonaalründajale Matej Šmidlile ja kogenud nurgaründajale Rauno Tammele, ent mõlemad valisid sobilikuma elukoha tõttu pealinnaklubi TalTechi.

Neljas leegionär on tulemas Pärnusse sidemängija kohale. “Voogel jääb esimeseks sidemängijaks, aga võtame olukorra kindlustamiseks tema kõrvale väljast samuti ühe noore mehe,” ütleb Tilk, kuid nime veel ei avalikusta.

Pärnu meeskonna põhituumik võiks olla Eesti mõistes seega enam-vähem korralik: sidemängija Richard Voogel, nurgaründajad Boriss Žukov ja Tony Tammiksaar, temporündajad Toms Švans ja Kevin Lebreux, diagonaalründaja Markus Uuskari ja libero Silver Maar. Kõvasti jätab soovida aga nn teine kuuik, mida seni pole treeningutel kokku saadudki. Näiteks võistkonna kolmas temporündaja on noortekoondislane Kristo-Joosep Peterson, kes käib igapäevaselt Tallinnas Audentese Spordigümnaasiumis ja saab Pärnuga ühineda vaid siis, kui peaks aega ja võimalust jääma.

Tallinlastel avaneb võimalus uut Pärnu meeskonda näha juba homme, mil meeskond mängib võõrsil kell 18.30 kontrollmängu TalTechiga.

scroll to top