fbpx
Close

Pärnu vastu geimivõidu saanud vanameistritel on meistriliigasse naasmisest erinev arvamus

Kui Kristjan Jürima ja Kaupo Kivisild mängisid aastaid meistriliigas, siis Madis Mäe (keskel) tase nii kõrgele pole küündinud. | Foto: Karl Rinaldo

Karikavõistlustel Eesti tippklubide vastu mängimine on esiliigameeskondade jaoks tihti pidupäev. TalTech/Kiilis mängivaid Kristjan Jürimad (33) ja Kaupo Kivisilda (31) ei üllata aga siinsel võrkpallimaastikul naljalt enam miski.

Nii Jürima kui Kivisild mängisid laupäevases karikamängus Pärnu vastu võtmerolli, kui kodumeeskond Kiili tituleeritud vastastelt kolmanda geimi võidu (31:29) napsas. Kokkuvõttes olid avamängus tulemusega 3:1 paremad aga ikkagi Avo Keele hoolealused.

“Eks Pärnu varumeestel oli pingilt keeruline mängu tulla. Kasutasime oma võimaluse lihtsalt ära,” jäi Kivisild geimivõidust rääkides kahe jalaga maa peale. “Ka viimases geimis oli meil veel variant, aga lasime ise lõpus lihtsate omavigadega mängu käest. Pärnu ei pannud otseselt käiku juurde.”

“Minu jaoks oli see küll üks erilisemaid mänge, sest ma polnud Pärnu vastu geimi veel võitnud,” tunnistab diagonaalründajana 10 punkti (+5) toonud Madis Mäe.

Kas taolised mängud on esiliigaklubi jaoks hooaja erilisemad? “Kõige tähtsamad on ikka need hooaja lõpus peetavad mängud, kus asju jagatakse,” muigab Jürma. “Aga jah, ka sellised mängud on muidugi toredad.”

Kui vaadata Jürima ja Kivisilla tegutsemist väljakul, pole kahtlustki, et kogenud duo võiks veel meistriliigaski mängida.

“Jõudu on küll ja veteran ma ka veel pole. Kui keegi raha pakuks, küll siis võiks mängida,” ütleb paari aasta eest meistriliigast loobunud Jürima lõbusal toonil. “Kui Saaremaa kutsuks, siis läheksid kohe,” tögab Kivisild saarlast.

“Minu jaoks on võrkpallimäng olnud hobi juba mitmeid aastaid,” jätkab veel mullu Tallinna Selverit aidanud Kivisild, andes mõista, et teda kõrgeimas divisjonis vaevalt enam mängimas näeb.

“Võiksin ehk saada meistriliiga vanimaks debütandiks,” ütleb omalt poolt 34-aastane Mäe. Antud tiitli haaramiseks on Mäel aega vormi koguda suisa kümmekond aastat, sest Jaanus Gildemann sai meistriliigas tuleristsed mäletatavasti 44-aastaselt.

Lõpetuseks kinnitab Kiili rünnakutrio, et esiliigas loodetakse kevadine viies koht vahetada medali vastu.

“Ega me kellelegi kaotama lähe,” kinnitab Jürima. “Tahaksime liigat võita, aga sedasi mõtlevad mitmed meeskonnad. Eks näeme, kuidas välja tuleb.”

TalTech/Kiili ja Pärnu mäng täispikkuses:

scroll to top