fbpx
Close

Pärnu võitis viie põhimeheta mänginud TalTechi muretult

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: klubi koduleht

Pärnu Võrkpalliklubi teenis Credit24 Balti liigas hooaja kaheksanda võidu, kui alistas võõrsil TalTechi 3:0 (25:18, 25:20, 25:18). Ühtlasi jätkab Pärnu võitlust põhiturniiri kolmanda koha eest.

Et TalTechil on olnud uue aasta alguses tihe mängugraafik, otsustas peatreener Janis Sirelpuu anda täna viiele põhimehele Martti Keelele, Kevin Saarele, Rauno Tammele, Matej Šmidlile ja Mihkel Tanilale puhkepäeva. Kogu viisik tegi nii eile kui ka täna kõva jõutreeningu, et juba järgmisel nädalal algavaks playoffiks vormi koguda. TalTech on teatavasti sisuliselt põhiturniiri teise koha kindlustanud ja seega oli neil võimalik selline käik teha.

Ühtlaselt hästi mänginud Pärnu resultatiivsemad olid Markus Uuskari 14 (+11) ning Toms Švans ja Boriss Žukov 12 punktiga (+8 ja +10). Pärnu sidemängijana naasis pärast paarinädalast vigastuspausi põhikoosseisus Jo Mauricio. TalTechile tõi Kaur Erik Kais 13 punkti (+2) ning Sten Perillus ja Rasmus Meius 7 punkti (+5 ja 0). TalTechile sai paljuski saatuslikuks servi vastuvõtt, eriti oli sellega hädas tänavu peamiselt temporündajana tegutsenud, kuid täna nurgaründajana mänginud Jan Markus Üprus (vastuvõtuprotsent 21). Et TalTechil oli täna kasutada vaid kaheksa meest, sai näha väljakul ka huvitavat duot, sest Üpruse asemel sekkus vahepeal platsile Alari Saar, kes oli seega kõrvuti oma liberost ametivenna Cris Carlis Lepaga. Täna oli Saar aga üles antud n-ö tavamängijana.

Balti liiga põhiturniiri võidu on kindlustanud Tartu Bigbank, TalTech võib vaid teoreetiliselt teise koha veel loovutada. Pärnu jätkab viiendana, kuid võib nädalavahetusel põhiturniiri viimastes mängudes Daugavpilsi ja Jekabpilsi võites kerkida ideaalis veel kolmandaks.

Tabeliseis.

 

scroll to top