TIPPHETKED | Pärnu võitles kõvasti, kuid Tartu näitas klassi ja asus poolfinaalseeriat juhtima

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Eesti meistrivõistlustel alustasid täna kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat Tartu Bigbank (põhiturniiri 1.) ja Pärnu Võrkpalliklubi (4.). Avakohtumises võttis 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) võidu kodus mänginud Tartu.

Juba enne kohtumist tabas Pärnut tagasilöök, kui seljavalu tõttu ei saanud Tartusse kaasa sõita nende temporündaja Harri Palmar, keda asendas Markus Veltson. Ka Tartu tegi algkoosseisus pisut ootamatu taktikalise käigu, kui Siim Põlluääre asemel jooksis diagonaalründajana platsile Märt Tammearu ning selle tõttu võttis platsil Albert Hurda kõrval teise nurgaründajana koha sisse Stefan Kaibald.

Avageimi esimeses pooles näitasid nii Hurt kui ka Tammearu kõrget ja kindlat rünnakut, aga esimesele tehnilisele vaheajale mindi Pärnu 8:7 eduseisus. Suvepealinlased said servi küll korralikult kätte, kuid eksimused rünnakul tähendasid 13:16 kaotusseisu jäämist. Geimi teises pooles võtsid meeskonnad punkte kordamööda, kuid Tartu edu käest ei andnud ja läks kohtumist 25:21 geimivõiduga üks-null juhtima.

Teises vaatuses haaras Tartu paaripunktilise edu, kuid Toms Švansi heade servide toel jõuti 7:7 viigini.  Pärnu vastuvõtt hakkas lonkama ja väljakuperemehed võtsid sisse neljapunktilise edu (16:12). Pärnakate peatreener Avo Keel üritas vahetustega mängu muutust tuua, kuid edu see ei toonud ja teine geim kindlalt Tartule 25:20.

Viimaseks jäänud kolmandas geimis võttis mõnevõrra üllatuslikult Taavet Leppiku asemel algkoosseisus koha sisse Tony Tammiksaar.  Pärnu küll võitles kõvasti, kuid Tartu pani oma paremuse maksma ja geimivõiduga 25:20 tüüriti kohtumine võidusadamasse.

Tartlaste resultatiivseimaks kerkis 15 punktiga (+9) Märt Tammearu, Albert Hurt lisas 14 punkti (+8). Võitjate vastuvõtt oli 54% rünnak 48%, lisa tuli 8 bloki ja 3 ässa näol.

Külalistele tõi enim punkte Atvars Ožolins (10 punkti, +4), Toms Švans toetas teda 9 punktiga (+6). Pärnu sai serve vastu 56-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt. Lisaks teeniti 3 blokipunkti ja löödi 5 ässa.

Seeria teine kohtumine peetakse esmaspäeval 8. märtsil kell 19 Pärnus.

Tartu Bigbank tänase võidu järel. | Foto: Melani- Mai Kruuda

Eile alustasid oma poolfinaalseeriat Saaremaa ja Tallinna Selver ning seal sai esimesena silma pähe võõrsil mänginud pealinnaklubi, kes võitis kohtumise 3:0. Nende teine kohtumine peetakse pühapäeval 7. märtsil kell 17 Tallinnas.

Kuna publikut saali ei lubata, siis on võimalik kõiki poolfinaalmänge näha Postimees.ee ja Kanal12 vahendusel.