fbpx
Close

Peeter Vahtra Audentese naiskonnast: öösel läheb tihti uni ära, sest ootan nii kõvasti hommikusi treeninguid!

Peeter Vahtra pärast pühapäevast võitu Riia üle mängu analüüsimas. | Foto: Karl Rinaldo

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis ärkas Balti liigas talveunest põhiturniiri viimasel nädalavahetusel, kui alistas koduväljakul kahel järjestikusel päeval 3:2 nii Jelgava kui ka Riia naiskonna.

Sisuliselt kõiki meie hetke paremaid 2002. ja 2003. aastal sündinud neide koondav Balti liiga võistkond sai sel hooajal võimalikuks tänu ühistele jõupingutustele, sest Tallinna Ülikooli peatreener Sten Esna oli nõus andma oma talendikamad tüdrukud Peeter Vahtra poolt juhendatavale Audentese naiskonnale.

Nooreklassidest tingitud tiheda mängugraafiku ja vigastustelaine tõttu jäi Audentes eelmise nädala võidumängudest hoolimata väga napilt ainsana play-off’ist välja, kuid Eesti meistrivõistluste otsustavale faasile vaatab Vahtra otsa juba lootusrikkalt. Lühiintervjuu sai entusiastlikus meeleolus treeneriga tehtud vahetult pärast pühapäevast mängu.

Peeter, kas tegite ühe nädalavahetusega rohkem ära kui kogu eelneva Balti liiga hooajaga kokku?

(Muigab.) Jah, võib rahul olla. Oleme palju ja tublisti treeninud. See oli üldse esimene nädalavahetus, kui saime täiskoosseisuga mängida. Juba mõne mängija puudumine segab võistkonna esitust, aga meil oli vahel kolm-neli põhitegijat noorteklasside mängude tõttu eemal. Nii ongi keeruline. Aga hea meel on, et töö on end ära tasunud. Balti liigas osalemine on tüdrukutele palju andnud. See on olnud kõva treening. Omavahel sulle-mulle mängimine poleks midagi sarnast andnud. Oleme bloki ja serviga palju tööd teinud ja need elemendid olid viimastes mängudes ka muljetavaldavad. Ütleme nii, et sellel Audentese naiskonnal on tegelikult kõik elemendid olemas – esimene tempo, blokk-kaitse… Et see kõik nüüd üheks tervikuks saada, vajame aega. Olen kindel, et Eesti rahvusnaiskonnale tuleb siit täiendust.

Võidumängus Riia vastu lõite 27 serviässa. Oled sa midagi sellist varem täiskasvanute klassis kogenud?

Ei, ei ole! Ja teine asi – 15 blokki Riia ja 16 Jelgava vastu. Eile oli seejuures vastas väga kogenud Jelgava võistkond ja täna noor Riia klubi, kes tahab liigat võita. Ju siis lihtsalt oligi meie blokk hea.

Keda sa oma naiskonnast viimaste mängude põhjal esile tooksid?

Kõiki! Terve võistkond töötas. Eile muidugi Ave (Kuusk) mängis hea mängu. Loomulikult annab ta pärast seljatraumast naasmist palju juurde. Ja nüüd on meil võtta ka vahetusmängijad, kes sekkuvad väga hästi. See on hoopis teine mäng võrreldes sellega, kui sul on seitse mängijat ja pead kogu aeg mõtlema, kas nad vastu peavad.

Ütlesid pärast mängu lõppu tüdrukutele, et peate nüüd võitjamentaliteediga minema ka TalTech/Tradehouse’i ja Tartu Bigbanki vastu mängima.

Absoluutselt. Pole mingit põhjust minna kaabut peast võtma, et näe, see on Eesti koondislastest pungil TalTech, või näe, see on mitmekordne Eesti meister Tartu. Miks? Me läheme võitlema südamega, mitte ainult sõnadega. Vahel on see, et okei, proovime veidi kiusata suuremaid. Aga ei, mina olen rahul siis, kui TalTechile ja Tartule ära paneme.

Lõpetuseks, kas sellise võistkonnaga igapäevaselt töötamine pakub ka sulle endale naudingut?

Jaa, tüdrukud on tõesti hästi toredad. Ütleme nii, et nad on ka kollektiivina head. On näha, kuidas nad naudivad vabadel hetkedel koos olemist. Nendega on jube hea töötada. Jull (Julija Mõnnakmäe – toim.) on saanud hommikuti treeningutel aidata ka ja… Öösel läheb tihti uni ära, sest ootan nii kõvasti hommikusi treeninguid!

scroll to top