fbpx
Close

Pertens säras ja TalTechil avaneb eelmise aasta valusa finaalikaotuse eest võimalus revanš võtta

Silvia Pertens. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga finaalis kohtuvad teist aastat järjest TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool, kes alistasid Tartus tänastes poolfinaalides vastavalt Tartu Ülikool/Bigbanki ja Kaunase.

Eesti klubide omavahelises poolfinaalis läks Marko Meti juhendatav TalTech kohe avageimis oma teed ja tagasi enam ei vaadanudki, võites kohtumise 3:0 (17, 15, 19). Igas elemendis vastasest paremat mängu näidanud võitjate tulemuslikumad olid Kadi Kullerkann ja Silvia Pertens võrdselt 15 punktiga (mõlemal +10, rünnak 67% ja 61%). Väikeseks üllatuseks võib pidada seejuures just 22-aastase Pertensi head esitust, sest suure osa hooajast on ta kuulunud vahetusmängijate hulka. Paar aastat Ameerika Ühendriikides õppinud Pertens edutati algrivistusse nurgaründaja Merilin Paalo haigestumise tõttu. Samuti oli TalTechil põhitegijatest puudu temporündaja Eliisa Peit.

Nette Peit lisas võitjatele 13 (+4) ja Eliise Hollas 5 punkti (+5). Hendrik Rikandi juhendatava Bigbanki resultatiivsemad olid Ingris Suvi 13 (+5) ning Annabel Huik ja Ingrid Kiisk 8 punktiga (+4 ja -1).

Päeva esimeses poolfinaalis sai tiitlikaitsja Riia Võrkpallikool veidi üllatuslikult 3:0 (18, 24, 25) jagu põhiturniiri põhjal teise asetuse teeninud Kaunasest. Riiale tõi Amanda Nikola Ergle 17 punkti (+12) ja Kaunasele Vilte Bogdanovic 25 punkti (+17).

Homses finaalis kohtuvad seega TalTech ja Riia, kes selgitasid Balti liiga võitja ka eelmisel hooajal Jüris peetud finaalturniiril. Toona teenisid lätlased 0:2 kaotusseisu jäämisest hoolimata lõpuks 3:2 võidu. Homne finaal, kus TalTechil tekib võimalus võita oma esimene Balti liiga tiitel, algab kell 15.00. Nädala lõpetab Tartus aga Credi24 Eesti meistriliiga vaheringi otsustav kohtumine Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel.

28. veebruar

12.00 pronksimäng

15.00 finaal

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

scroll to top