Perugia jõudis Meistrite liigas sammu kaugusele poolfinaalist, Cretu ja Kemerovo jäid raskesse seisu

Perugia. | Foto: CEV

Võrkpalli Meistrite liigas võitis Robert Tähe koduklubi, alagrupiturniiri täiseduga läbinud Perugia, veerandfinaali esimeses mängus Venemaa meeskonna Novõi Urengoi Fakelit. Endise Eesti rahvusmeeskonna peatreeneri Gheorghe Cretu koduklubi Kemerovo Kuzbass kaotas põnevuslahingu Poola tippklubile Kedzierzyn-Kozle Zaksale.

Idanaabrite kodusaalis peetud 2830 pealtvaataja ees, pääses Täht Perugia 3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 25:21) võidumängus Novõi Urengoi vastu platsile kolmandas geimis üheks serviks. See jäi ka võruka ainsaks statistiliseks näitajaks. Itaalia klubi suurimaks punktitoojaks tõusis Aleksandar Atanasijevic, kes kogus 17 punkti (+8), Wilfredo Leon lisas 16 ja Marko Podrascanin 14 punkti (efektiivsus vastavalt +6 ja +13). Vastaste tulemuslikeim oli Krisztian Padar, kes tõi 21 punkti (+15).

Veerandfinaalseeria teine kohtumine toimub 10. märtsil Itaalias. Perugia kaotuse korral otsustatakse poolfinaali pääseja kuldse geimi kaudu.

Tõelise lahingu pidas eelmisel hooajal üllatuslikult Venemaa parimaks võrkpalliklubiks kroonitud Kemerovo, kes pidi lõpuks Poola valitsevalt meistrilt vastu võtma 2:3 (25:22, 24:26, 25:17, 26:28, 14:16) kaotuse. Kaotajate poolel oli resultatiivseim hiljuti vigastusest taastunud diagonaalründaja Viktor Poletajev (24 punkti, +21), olles sellega ka mängu suurim punktitooja. Poolakatele tõi Kamil Semeniuk 19 silmaga (+10).

Korduskohtumine toimub 11. märtsil Poolas.