Perugia võitis Toursi ja kindlustas Meistrite liigas koha veerandfinaalis

Perugia ja Tours poseerisid ausa mängu toetuseks ühispildil. | Foto: CEV

Meistrite liigas kindlustas eile edasipääsu veerandfinaali Robert Tähe koduklubi Perugia, kes alistas kodus 2800 pealtvaataja ees 3:0 (21, 15, 21) Timo Tammemaa ja Toursi.

Võitjate tulemuslikem oli Ukraina koondise kapten Oleg Plotnitski 18 punktiga (+10), Toursile tõi 11 punkti (+6) lätlane Hermans Egleskalns. Täht pääses igas geimis väljakule servima ja sai nelja soorituse peale kirja ühe eksimuse. Tammemaa alustas kohtumist samuti varust, ent mängis teise ja kolmanda geimi ning kogus 3 punkti (+1). Saarlane realiseeris 4 tõstest 2, lisa tuli ühe ässa näol.

Perugia on võitnud D-alagrupis kõik neli kohtumist ja liigub kindlalt veerandfinaali. Alagrupi teise koha nimel jätkavad kahes viimases voorus võitlust Varssavi, Lissabon ja Tours.

Gheorghe Cretu juhendatav Kemerovo Kuzbass alistas eile 3:0 Ljubljana ja jätkab B-alagrupi liidrina, olles kogunud 3 võitu ja 10 punkti. Võidukas oli ka vigastatud Martti Juhkamita mänginud Friedrichshafen, kes alistas kodus 3:2 Novi Sadi. E-alagrupi võidu kindlustas 12 punkti kogunud Poola meister Kedzierzyn-Kozle. Friedrichshafen võitleb Roeselare ja Novi Sadiga teise koha eest, punkte on kolmikul vastavalt 5, 5 ja 2.