fbpx
Close

Pesamuna Pajula superservid tõid Eestile EM-valikturniiril uskumatu võidu ja tüürisid naiskonna tagasi EM-kursile!

Hanna Pajula. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallinaiskond sai täna EM-valikturniiril ühe oma ajaloo väärtuslikumatest võitudest, alistades Kalevi spordihallis 500-pealise publiku ees lähirivaal Tšehhi 3:2 (25:15, 26:24, 24:26, 16:25, 16:14). Mängu kangelaseks kerkis koondise noorim mängija, 20-aastane Hanna Pajula, kes otsustavas geimis vahetusest mängu sekkus, kolme suurepärase serviga Eesti kaotusseisust välja tõi ja juhtima viis.

“See mäng kuulub kindlasti koondislaste karjääri kolme erilisema võidu hulka,” rõõmustas naiskonna kapten Julija Mõnnakmäe pärast mängu. “Eks kõigil tiksus Soome kaotus alateadlikult peas (Eesti juhtis ka Soome-mängu 2:0, kuid kaotas lõpuks 2:3 – toim.), kuid ma ütlesin naistele pärast kolmanda geimi kaotamist, et see pole sarnane mäng. Täna me ei lagunenud ära, vaid mängisime hästi, lihtsalt Tšehhi hakkas samuti hästi mängima. Uskusin viiendasse geimi minnes, et võime selle mängu võita!”

Kas Mõnnakmäel kippus jalg värisema otsustavas geimis? “Ei värisenud! See oli suve viimane mäng, tuli lihtsalt kõik endast väljakule jätta. (Puhkeb naerma.) Ainult siis hakkasid jalad värisema, kui mind otsustavatel hetkeldel välja võeti ja Hanna Pajula servima toodi. Nendel hetkedel olin ma pingil ja lihtsalt palvetasin, et kõik hästi läheks. Ja läkski! Ta tegi kolm superservi,” ütles sidemängija.

Mida naiskonnale tänane võit tähendab? “Ma arvan, et kõigil tõusis motivatsioon veelgi kõrgemale. Saime aru, et võime kõigiga mängida võrdselt. Pärast tänast muutus EM-ile pääs reaalsemaks. Nüüd on juba kindel eesmärk EM-ile pääseda.”

Kertu Laak tõi Eesti parimana 20 punkti (+18), Kristiine Miilen lisas 18 (+9) ning temporündajad Liis Kullerkann ja Eliise Hollas 10 punkti (vastavalt +10 ja +9).

Soome naiskond võitis täna võõrsil 3:0 Rootsit ja kindlustas koha finaalturniiril. Teise edasipääseja selgitab kolmik Eesti, Tšehhi ja Rootsi. Eesti on hetkel 2 võiduga teine, Tšehhi ja Rootsi on kogunud 1 võidu. Eestil on finaalturniirile pääs seega enda otsustada, jaanuaris ootavad meid ees kodumäng Rootsiga ja võõrsilmäng Soomega.

scroll to top