fbpx
Close

Pettunud Raadik: nii halba esitust ei oleks osanud enda poolt küll oodata

Andrus Raadik ründamas Hispaania bloki vastu. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond pidas eile Euroopa Kuldliiga avakohtumise, kui võõrsil tuli tunnistada Hispaania 3:1 paremust.

Eile esines möödunud hooajal Savo Volley värve kaitsnud Andrus Raadik alla igasugust arvestust, kui ei suutnud pooleteise geimiga saada kirja ainsatki punkti. Ka efektiivsusnäitaja oli tema puhul harva nähtavad -5.

Kuni mai lõpuni Kert Toobali puudumisel kaptenirolli täitev Raadik ütles Võrkpall24’le antud usutluses, nagu Hindrek Pulkki, et platsil käis võitlus iseendaga.

“Oh, peab meelde tuletama seda mängu… Mis ta siin ikka oli. Käis võitlus iseendaga. Ei saaks öelda, et olime närvis, pigem krampis, sellest tulenevalt ei saanud oma asjadega hakkama. Ega palju ei ole vaja. Üks mees eksib, teine mees eksib ja sealt see ebakindlus tulebki ja tekib lumepalliefekt,” arutles 32-aastane nurgaründaja.

Oma esitusega pärnakas mõistagi rahule ei jäänud, kuid tõi esile Pulga ja Rauno Tamme hea mängu.

“Kogu võistkonnana olime kehvad. Seda oli eriti ilmekalt näha minu puhul. Ma ei tea miks nii kehv olin. Olen sellel palju mõelnud. Vahest viskab sellised mänge ette, aga nii halba esitust ei osanud enda poolt küll oodata,” ütles 197-sentimeetrine mängumees ning lisas: “Ju mul seal peas midagi sellist toimus, mis võisid mängu segada.”

“Ma ei usu, et meie mängu segas teadmine, et pääs final-four‘i on olemas. Pigem peaks see just lõdvemaks laskma ja pingeid maha võtma. Kuna koht on finaalturniiril olemas, siis peaksime mängu nautima. Kes enam-vähem midagi ära tegid, olid Pulk ja hästi mängu sekkunud Tamme,” mõtiskles Raadik.

Hispaanlased Eestit millegagi üllatada ei suutnud ja ainuke positiivne asi, mida mängust kaasa võtta, on peatreeneri mängujärgne kõne meestele.

“Hispaanlased ei üllatanud meid millegagi. Nad mängisid oma mängu ja tegid seda hästi. Nad olid stabilised ja neil mäng jooksis. Kahjuks meil oli just vastupidi. Midagi positiivset mängust kaasa võtta… Ma arvan, et Gianni (Eesti koondise lootsi Gheorghe Cretu hüüdnimi – toim.) kõne on see, mille saab siit kaasa võtta. Ta jäi rahulikuks ja sai aru, et mõnele mehele oli see esimeseks suureks mänguks,” rääkis heledapäine nurgaründaja.

“Eilne mäng tuleb kiiresti ära unustada. Esimene mäng on seljataga ja ma usun, et mäng Horvaatiaga kolmapäeval tuleb palju parem. Puhastame oma mõtted ja läheme rahulikult kolmapäevale vastu,” ütles Raadik lõpetuseks.

 

scroll to top