fbpx
Close

Pevkur andis ülevaate: klubid saavad riigilt abi ja jäävad loodetavasti ellu, kuid eurosarjas ei pruugi osaleda keegi

Kas Saaremaa VK jätkab uuel hooajal eurosarjas mängimist, on täna suure küsimärgi all. | Foto: Saaremaa VK

Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur loodab, et riigilt tulev toetus aitab kõigil meeste meistriliigaklubilel sügisel tegevust jätkata.

Aprilli alguses tuli teatavasti valitsuse otsus, mis ütles, et riigi kolme miljoni euro suurusest rahasüstist saavad sportmängude alaliidud ja meistriliigaklubid 1,2 miljonit. Oma osa läheb sellest ka võrkpallile.

“Võtsime alaliidus klubidega ühendust juba pea kuu aega tagasi, kui tekkis lootus riigilt abi saamiseks. 1,2-miljoniline toetus jaguneb sõltuvalt sellest, millised taotlused klubid tegid. Alaliidul ja Kultuuriministeeriumil on meie klubide numbrid teada. Oluline on lisada, et kompenseerima hakatakse töötasusid, mitte medalimängude tõttu saamata jäänud tulu ega muud taolist,” selgitas Pevkur.

“Ma usun, et viis Eesti meistriliigaklubi jätkavad kindlasti tegevust. Vähemalt selline soov on olemas, kuigi kõik lisavad, et eks aeg annab aru. Küsimus on aga selles, millise komplekteeritavusega nad jätkavad. Kui mängijad näevad, et varasemaga sarnast sissetulekut võrkpallimänguga ei tule, siis võivad osad neist mängimise lõpetada,” arutles Pevkur.

Kõige keerulisemas olukorras on alaliidu juhi sõnul saarlased, keda osad kaasmaalased süüdistavad siiani koroonaviiruse Eestisse toomises. “Nende olukord on keeruline, aga Hannes (klubi mänedžer Hannes Sepp – toim.) ütles, et nad sooviksid võimaluse korral jätkata. TalTechil sõltub edasine sellest, mida ülikool otsustab. Tartlased olid hetkel tuleviku osas Eesti klubidest kõige positiivsemalt meelestatud. Iseküsimus on see, kas kõik Läti klubid suudavad kõrgliigas tegevust jätkata.”

Eurosarjas peaks Eesti klubidel olema üks koht Meistrite liiga eelringis ja teine CEV Challenge Cupil. Kuna meie meeskondade Meistrite liigas kaasa löömine näib täna pigem vähetõenäoline, võiksid sarnaselt lõppenud hooajale osaleda kaks klubi madalaimas eurosarjas.

“Arutame praegu alaliidus, kuidas eurokohti jagada. CEV-ist tuli indikatsioon, et me ütleksime neile oma järjestuse. Täna on aga pigem küsimus selles, kas keegi meie meeskondadest oleks üldse suuteline eurosarjas kaasa lööma. Kõigi fookus on praegu sellel, kuidas pooleli jäänud hooaeg rahaliselt korda ajada ja ära lõpetada,” lisas Pevkur.

Kõigi eelduste kohaselt peaksid eurosarja pääsema Tartu Bigbank ja Saaremaa Võrkpalliklubi, kes olid nii karikavõistlustel kui ka Credit24 Meistriliiga põhiturniiril kaks paremat meeskonda. Tartu pole seni eurosarjas osalemise vastu huvi üles näidanud, kuid enne koroonaviiruse tulekut andsid nad vihjeid, et see tendents võib muutuda.

scroll to top