fbpx
Close

Pika pausi järel esimese mängu teinud Laak: ma arvan, et meie vorm on hetkel hea

Kertu Laak | Foto: volley.ee

Eesti rahvusnaiskond kohtus täna Rakvere Spordikeskuses peetud sõprusmängus Šveitsi naiskonnaga ning sai napi 2:3 (21:25, 25:23, 14:25, 25:23, 14:16) kaotuse.

Kolmekuulise vigastuspausi järel esimese kohtumise pidanud ja kahe geimiga 10 silma (+4) toonud diagonaalründaja Kertu Laak sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et naised mängisid kohati ebastabiilselt, kuid usub, et järgnevateks kontrollkohtumisteks saab see viga parandatud.

“Kokkuvõttes oli meie mäng küllaltki ebastabiilne. Õnneks on veel EM-ini aega atra seada ja enda sooritust kõvasti parandada. Kui midagi positiivset tänasest mängust esile tuua, siis selleks oli meie julgus. Väristamist ei olnud ja me ei hakanud kartma, kui tuli mitu viga järjest. See on hea,” lausus lõppenud hooajal Soome meistriks tulnud Laak.

Enda mängu kohta rääkis 188-sentimeetrine pallivõlur järgnevalt: “Esimene geim oli minu poolt natukene ebakindel, kuna pikk mängupaus oli sees. Mida mäng edasi, seda kindlamalt ma end tundsin. Naised olid väga toetavad ja kindlasti oli hea, et sain mängu algkoosseisus alustada. Tänu sellele sain kiiremini ree peale. Eks sellist otsimist veel ole, aga usun, et suurvõistluseks olen kindasti mänguliselt paremas seisus kui praegu.”

Homme kohtuvad naiskonnad teistkordselt ja uueks hooajaks Itaaliasse pallima siirduva Laagi sõnul on vaja igas elemendis olla natukene parem, et võit koju tuua.

“Mis seal salata – Šveits oli täna hea. Tegelikult saame igalt poolt juurde panna. Me peame suutma vältida äravajumist ja pärast viga proovima saada järgmine punkt endale,” lausus esimesed võrkpallitarkused Kohilast saanud piiga.

Kui Euroopa meistrivõistlusteni on jäänud ei rohkem ega vähem kui 13 päeva, on punktiküti sõnul naiskond heas konditsioonis.

“Ma arvan, et meie vorm on hetkel hea. Järelejäänud kahe nädalaga füüsilist poolt enam palju paremaks nii või naa ei saa. Kokkumängu on vaja veel kõvasti lihvida, et olla EM-iks parimas löögihoos,” lisas alati naerulsuine Laak lõpetuseks.

 

scroll to top