Pikem pink tõi Alliku debüütmängus Saaremaale võidu Selveri üle, kolm klubi jagavad esikohta

Saaremaa resultatiivseim oli täna austraallane Sam Boehm. | Foto: Saaremaa VK

Kolmapäeva ainsas Credit24 Meistriliiga mängus teenis hooaja 12. võidu tiitlikaitsja Saaremaa, kes alistas võõrsil 3:1 (28, -27, 21, 19) Tallinna Selveri.

Selver pole saarlaste jaoks just kuigi mugavaks vastaseks kujunenud. Kui eelmisel hooajal kaotati pealinna esiklubile võõrsil 1:3, siis tänavu jäädi novembris peetud avamängus kodus Selverile alla suisa 0:3.

Ka täna oli mängu küll ja veel. Kui avageimi võitis Saaremaa 30:28, siis teine kaotati 27:29.

Kolmandaks geimi alguses tegi Saaremaa peatreener Urmas Tali kolm vangerdust: lahkusid sidemängija Artis Caics, diagonaalründaja Siim Põlluäär ja libero Johan Vahter, nende asemel sekkusid väljakule Lukasz Makowski, Sam Boehm ja debütant, seljavigastusega kimpus olev Karli Allik.

Kuigi kolmanda geimi alguses jäi Saaremaa kiirelt kaotusseisu, haarati geimi keskosas initsiatiiv, mis viis külalised 25:21 geimivõiduni. Neljas geim oli kogu kohtumise ühepoolseim: saarlased tegid kiiresti vahe sisse ja hoidsid seda lõpuni – 25:19.

Saaremaa edukaim oli 18 punktiga (+15) Samuel Boehm, 16 punkti (+13) lisas Helar Jalg. Saaremaa vastuvõtt oli 33%, rünnak 45%, blokist saadi punkte 10 ja servil löödi 3 ässa ning eksiti 11 pallingul. Saaremaa poolel jäid mängust eemale haigestunud Rauno Tamme ja põlvevigastust raviv Siim Ennemuist.

Selveri meeskonnale tõi Oliver Orav 16 punkti (+1), 15 silma (+4) lisas Albert Hurt. Selveri vastuvõtt oli 55%, rünnak 36%, blokist saadi 10 ning servilt 8 punkti (eksiti 23 pallingul). Selverit ei saanud taas aidata temporündajad Marx Aru ja Matthew Callaway.

Liigatabelis on tiitlikaitsja Saaremaal nüüd 36 punkti, nagu ka esikohta hoidval Tartu Bigbankil ja Riia Tehnikaülikoolil. Esikolmikul on aga peetud erinev arv mänge: Tartul 14, Saaremaal 16 ja Riial 15. Neljas on 33 punktiga Pärnu, viies 28 punktiga Selver ja kuues 25 punktiga Rakvere Võrkpalliklubi.

Ülejäänud selle nädala mängud peetakse laupäeval ja pühapäeval.