Pingeline nädalavahetus Balti liigas: Kikas võttis magusa võidu, Bigbank ja Barrus vandusid alla samale vastasele

Nädalavahetusel toimus naiste Balti liigas Eesti-Läti klubide vaheline vastasseis, kui Tallinna Ülikool/Kikas, Barrus/Võru VK ja Tartu Ülikool/Bigbank võõrustasid kodusaalis lõunanaabreid.  Kolme naiskonna peale mängiti kokku lausa 14 geimi. Võidurõõmu sai maitsta vaid Tallinna naiskond, Tartu pidi võtma vastu valusa kaotuse viiegeimilise lahingu järel, Võru naiskond loovutas vastasele kolm punkti.

Laupäeval pidas Tallinna Ülikool/Kikas kodusaalis põnevuskohtumise Riia Stradina Ülikool/MVS-iga, edastades liigatabeli alumises pooles paiknevad lõunanaabrid tulemusega 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 22:25, 15:11). Tallinna Ülikooli ridadest tegi parima tulemuse Merilin Paalo, kes tõi naiskonnale 20 punkti (+12) ja näitas nurgaründajale kohaselt ka väga head vastuvõttu (68%). Korraliku mängu tegid ka Stefi Siht ja Raili Hunt, kes lisasid naiskonna punktitabloole 14 punkti (+7). Riia liider Anija Jurdža tõi vastastele 24 punkti (+13). Tasavägist mängu ilmestab ka statistika –  mõlema naiskonna rünnakuprotsendiks oli 37, tallinlannade vastuvõtuprotsent (64) ületas vastaste tulemuse (53%). Blokis oli edukam Riia naiskond (11/10) ja servil resultatiivsem kodunaiskond (11/6).

Lõuna-Eestis panid laupäeval palli mängu Barrus/Võru VK ja Jelgava, kellest viimasele alistus kodusaalis mänginud Võru naiskond tulemusega 1:3 (25:23, 23:25, 12:25, 23:25).  Eduka avageimi järel võttis Võru naiskond teises geimis vastu napi kaotuse ja oli kolmandas geimis täiesti liimist lahti. Paraku ei õnnestunud kodunaiskonnal neljandas geimis mängu muutust tuua, käega katsutavat geimivõitu vormistada ega mängu tulemust enda kasuks pöörata. Mängu resultatiivsemaid pole välja toodud, kuna statistika puudub.

Pühapäevases kohtumises läksid vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Jelgava. Kodusaalis mänginud TÜ/Bigbank võttis vastu valusa kaotuse ja pidi tunnistama vastase 2:3 (25:22, 25:13, 20:25, 27:29, 11:15) paremust. Kuigi kahes esimeses geimis näitasid tartlannad kindlat paremust, võites teise geimi lausa 12-punktilise eduga, vandusid nad kolmes järgnevas geimis vastasele alla. Tartu naiskonna parimaks oli temporündaja Eliise Hollas, kes tõi 15 punkti (+13) ja lisas 5 eeskujulikku blokipunkti.  Hüppeliigese vigastusega kimpus olnud, kuid nüüdseks taas stabiilsemalt platsil olev Annabel Huik sekkus mängu teises geimis ja tõi naiskonnale 14 punkti (+12). Üheksa mängijaga mängule tulnud Jelgava parim oli täna Liene Šimkuse, kelle punktisummaks oli 21 (+11). Vastuvõtuprotsendiks oli tartlannadel 42, Jelgaval 45. Rünnakuid realiseeris kodunaiskond 37-protsendiliselt, vastased 36-protsendiliselt. Blokipunkte kogus Tartu 8 (5 neist Eliise Hollaselt), Jelgava 5. Serviga lisandus Tartule 5 punkti (4 Renate Pikalt) ja Jelgavale 4 punkti.

Naiste Balti liigas peavad järgmise kohtumise Audentese SG/Noortekoondis ja Riia Stradina Ülikool/MVS, kes panevad palli mängu 08. veebruaril kell 19:30 Audentese spordihoones.