Pisarates Tartu naiskond kukutati troonilt

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste Balti liigas võitis kuldse autasu Alytaus, kui maratonmatšis alistati 3:2 (27:25, 23:25, 25:20, 22:25, 15:13) finaalturniiri võõrustaja Tartu Ülikool/Bigbank.

Esimeses geimis sai paremini oma mängu käima Tartu ning esimeseks tehniliseks ajaks oli nende edu 8:5. Geimi keskel taaralinna pallivõlurid küll kasvatasid eduseisu, kui leedulannade visa võitlus ei lasknud kodunaiskonnal pikalt eest ära minna, vaid asuti ise juhtima 23:22. Geimi lõpus tegutses kindlamalt Leedu naiskond, võites esimese vaatuse napilt numbritega 27:25.

Teises geimis haaras kiirelt juhtohjad Alytaus, minnes 3:0 ette, kuid Tartu sai oma mängumootori tööle ning esimesele pausile mindi leedulannade minimaalses edus 8:7. Pärast minutilist mõtteaega liiguti ühes taktis seisuni 18:18, misjärel leedunannad said kahepunktilise edu, kuid seda hoida ei suudetud ja teise geimi võitis 25:23 Tartu Ülikool/Bigbank ja viigistas seisu 1:1-le.

Kolmandas geimis kumbki naiskond ennast ette rebida ei suutnud ja seisul 8:7 Alytausi juhtimise oli aeg esimeseks minutiliseks pausiks. Geimi keskosas sai Tartu paaripunktilise edu, kuid teisele tehnilisele ajale mindi siiski leedulannade 16:15 juhtimisel. Lõpus näitas kindlamat mängu Alytaus, võites geimi 25:20.

Neljandas geimis mindi esimesele vaheajale Tartu 8:6 juhtimisel. Leedulannad lõid head servi ja võitlesid kaitses tugevalt, kuid tartlannad sellest ei heitunud ning seisul 16:12 Tartu vedamisel oli aeg teiseks minutiliseks pausiks. Tartu hea hoog jätkus ning selle krooniks viigistati 25:22 geimivõiduga üldseis 2:2-le.

Otsustavas vaatuses sai lävepakkudelt paremini minema Tartu, kui mindi juhtima koguni  6:1. Pooli vahetati tartlannade eduseisul 8:3. Leedulannad said seejärel sisse suurepärase hoo ja läksid ise juhtima 13:11. Alytaus enam edu käest ei andnud ja võitsid geimi 15:13 ning kogu kohtumise 3:2. Tartlannadele mõjus troonilt kukkumine eriti valusalt. Mitmed noored mängijad olid pärast kaotust pisarais.

Tartu parim oli 23 punktiga (+13) Jade Šadeiko, teda toetas Ingrid Kiisk 20 silmaga (+6). Tartlannade vastuvõtt oli 41%, rünnak 38%. Blokiga teeniti suisa 21 punkti ja ässasid löödi 7. Alytausi resultatiivseimaks kerkis 20 punktiga (+7) Jekaterina Kovalskaja. Leedulannade vastuvõtt oli 40%, rünnak 33%, lisaks saadi 11 punkti sulustamisega ja ässasid kogunes 12.