Põhidiagonaalita mänginud tiitlikaitsja alistus põnevusmatšis Saaremaale

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas olid täna vastakuti tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja tunamullu Eestis puhta töö teinud Saaremaa, kes saavutas 3:2 (25:12, 16:25, 24:26, 25:21, 15:13) võidu.

Kui saarlaste jaoks oli hooaja teise mänguga (neljapäeval võideti 3:1 TalTechi), siis taaaralinnaklubi jaoks oli see hooaja avakohtumiseks. Esimeses geimis väljakuperemehed rünnakuga suures hädas olnud külalistele mingit sõnaõigust ei andnud ja võitsid vaatuse mäekõrguse ülekaaluga 25:12.

Teises geimis oli Tartu justkui ümbersündinud. Kaitses mängiti ennastsalgavalt, rünnakuid lahendati korralikult ja tasuks 25:18 geimivõit ja viigistas seisu 1:1-le. Kolmandas geimis mängiti punkt-punktis kuni seisuni 22:22, seejärel võttis Tartu kaks punkti järjest, saarlased viigistasid, kuid viimased punktid kuulusid siiski tartlastele. Neljanda geimi 25:21 võiduga viia mäng otsustavasse geimi. Viiendas geimis mindi ühte jalga kuni lõpuni välja, kuid mängu viimased kaks punkti kuulusid Saaremaale ja ühtlasi ka kogu kohtumine neile 3:2.

Võitjate parimaks kerkis Daniel Maciel 25 (+9) punktiga. Saarlaste vatuvõtt oli 46%, rünnak 53%. Blokiga teenis Saaremaa kõigest 3 punkti ning serviga 5 punkti.

Tartlastele tõi põhidiagonaalründaja Curtis Stocktoni eemaloleku (esindab Austraalia koondist maailmakarika mängudel) tõttu diagonaalina mänginud Märt Tammearu 16 (+6). Külaliste vastuvõtt oli 47%, rünnak 36%, lisa tuli 9 bloki ja 6 ässa näol.