fbpx
Close

Põhiturniiri lõpuspurdi eel on jäänud õhku kaks suurt küsimust

Kas Saaremaa Võrkpalliklubi suudab põhiturniiri lõpu enda kasuks pöörata ja korraldab ka tänavu finaalturniiri? | Foto: Karl Rinaldo

Credit24 Meistriliigas on jäänud põhiturniirist mängida üks neljandik ning turniiritabeli osas ootavad vastust veel kaks tähtsat küsimust.

Esiteks, kes võidab põhiturniiri ja korraldab finaalturniiri oma koduõuel?

Kandidaate on pärast kahte viimast nädalavahetust, kui Tallinna Selver kaotas suisa kolm mängu, alles jäänud neli ning kindel pole veel miski.

Tartu Bigbank on kogunud 14 mänguga 36 punkti ja püsib liidrikohal. Kui kolm järgnevat kohtumist Daugavpilsi, Jekabpilsi ja Jelgava vastu peaks Tartu igal juhul võitma, siis järgnevates voorudes seisavad ees otsustavad lahingud põhikonkurentide Riia ja Saaremaaga. Põhiturniir lõpetatakse TalTechi vastu.

Riia Tehnikaülikool on vastupidiselt ootustele suutnud stabiilselt hästi mängida kogu senise hooaja ning on ühe enam peetud mängu juures kogunud sarnaselt liidrile 36 punkti. Raimonds Vilde hoolealuseid ootavad ees järgmised vastased: Limbaži, Pärnu, TalTech, Tartu ja Jelgava. Kui Limbažist, TalTechist ja Jelgavast saadakse jagu, siis otsustavaks mängudeks kujunevad kohtumised Pärnu ja Tartuga.

Saaremaa on tiitlikaitsja ja mulluse Balti liiga finaalturniiri korraldajana kogunud 15 mänguga 33 punkti. Neid ootavad ees veel lahingud Selveri, Rakvere, Daugavpilsi, Jekabpilsi ja Tartuga. Ühtegi ülikerget mängu ei tohiks saarlasi seega ees oodata, samas esinelikust tuleb mängida veel vaid tartlastega.

Pärnu alustas hooaega kohutavalt, kuid püsib tänu neljale järjestikusele võidule samuti konkurentsis. Nende puhul on kõik selge: võita tuleb allesjäänud viis mängu Jelgava, Riia, Rakvere, Selveri ja Limbaži vastu. Ja kui see õnnestub, tuleb loota konkurentide libastumistele.

Teiseks, kes pääseb viimasena play-off’i?

Kandidaate on kolm: Daugavpils, TalTech ja Limbaži.

Daugavpils pääses viimati kaheksa parema sekka viis aastat tagasi, kui vandus veerandfinaalis kindlalt alla Pärnule. Tänavu on Edgars Savickase hoolealuste mäng olnud küll ebastabiilne, kuid üksikute võitude toel on kerkitud 13 punktiga kaheksandale kohale. Mängida on Daugavpilsil jäänud veel Tartu, TalTechi, Saaremaa ja Jekabpilsiga.

TalTech on kogunud sarnaselt Daugavpilsile 13 punkti, kuid on edasipääsu kindlustamisel tänu ühele vähem peetud mängule eelisseisus. Allesjäänud vastaste seas on nii omasuguseid (Jekabpils, Jelgava ja Daugavpils) kui ka liiga tippe (Riia ja Tartu). Kõige tähtsam on eelseisvatest kohtumistest aga just omavaheline lahing Daugavpilsiga. Ka TalTechi jaoks oleks edasipääs suur valuuta, sest viimati suudeti seda neli aastat tagasi, mil meeskond polnud rahapuuduse tõttu noorteprogrammile veel üle läinud. Hiljutised põnevuslahingud Rakvere ja Saaremaaga kinnitasid ühtlasi, et play-off’i avaringis ei sooviks Janis Sirelpuu meeskonnaga keegi vastamisi minna.

Limbaži püsib play-off’i lahingus veel vaid teoreetiliselt. Neid on ees ootamas neli võõrsilmängu (Riia, Jelgava, Rakvere ja Selveriga) ning üks kodumäng (Pärnuga). Jõukohane peaks vastasest olema seejuures vaid Jelgava.

Põhiturniiri viimane mäng peetakse 17. veebruaril, tänavune tšempion selgub aga märtsi esimesel nädalavahetusel.

 

Tabeliseis.
scroll to top