fbpx
Close

Põhiturniiri viimane nädal alaku: kas Pärnu alistab haavatud TalTechi ja muudab Selveri elu raskemaks?

Avo Keel ja Toms Švans. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Credit24 Balti liiga põhiturniir saab selle nädalaga läbi. Viimase mängunädala avab kaheksast eesootavast matšist vaat et huvitavaim, kui TalTech võõrustab täna kell 19 Pärnut. Kahel korral edasi lükatud kohtumise otsepilti näeb Postimehe vahendusel.

Tartu Bigbank on põhiturniiri võidu ja finaalturniiri korraldamisõiguse juba kindlustanud ning TalTech liigub teise koha suunas, kuid kolmanda koha nimel käib veel tihe rebimine. 25 punkti kogunud Gargždaid ootavad ees võõrsilmängud Tallinna Selveri ja Tartu Bigbankiga; 25 punkti kogunud Tallinna Selverit ootab ees kodumäng Gargždaiga, 20 punkti kogunud Pärnut ootavad ees võõrsilmäng TalTechiga ning kodumängud Daugavpilsi ja Jekabpilsiga ning 19 punkti kogunud Jekabpilsi võõrsilmängud TalTechi ja Pärnuga.

Pärnakad on võitnud viimasest viiest mängust neli ning võitlevad tänu sellele veel põhiturniiri kolmanda koha eest, mis annaks veerandfinaaliks koduväljakueelise. TalTechil on jäänud põhiturniiri teine koht aga veel vaid vormistada (kolmest mängust vajatakse kahte punkti), olgugi et põhiründaja Matej Šmidli hüppeliigesevigastus muudab eesmärgi täitmise veidi keerulisemaks. Eriti olulised on põhiturniiri viimased mängud aga kevadist Eesti meistrivõistluste playoffi arvestades, sest kõik soovivad vältida poolfinaalis Tartu Bigbanki. Seega on Selveri ja Pärnu jaoks eriti oluline lõpetada põhiturniir Eesti klubidest just kolmanda, mitte neljandana.

Pärnu juhendaja Avo Keel on viimasel ajal meeskonda toonud mitu täiendust, möödunud nädalavahetusel tegi meeskonna eest debüüdi brasiillasest nurgaründaja Gabriel Cavalcante ja meeskond on hooaja lõpus muutunud aina tugevamaks. “Tema läheb järjest julgemaks ja paremaks, vastuvõtt ja kaitse- ning platsimäng ja ka blokk on head, serv ja rünnak on trennis kobedamad kui mängus, loodetavasti saab need ka mängus paremaks. Eelmisel reedel saime sel hooajal esimest korda 12 mehega trenni teha, oli üsna harjumatu tunne,” sõnas Keel volley.ee’le.

“Meil on 9 punkti jaotamisel, palju me neist kätte saame, ei tea, aga seisud on igal juhul tulised meie ümber. Selverist tahaks mööda saada, aga seal sõltub palju nende ja leedukate mängust. See tähendaks ühtlasi Eesti meistrivõistluste poolfinaalis Tartu vältimist. Balti liiga veerandfinaalpaaride kohta ei oska midagi öelda, kaks paari on selged, kaks täiesti lahtised, põnevust jagub,” lisas kogenud juhendaja.

Tiheda mängugraafikuga TalTechil on muresid vigastustega, viimases mängus ei olnud peatreener Janis Sirelpuul kasutada kumbagi diagonaalründajat. Nüüdseks on olukord paranenud, ent muresid siiski jagub. “Kaur (Kaur Erik Kais – toim.) on trennis tagasi ja kõhuviirusest paranenud, Matej (Šmidli) osas veel täit selgust pole, temaga tegeletakse. Puudust tunnen ka temporündaja Mihkel Tanilast, kes on säärelihase vigastusega väljas,” andis Sirelpuu olukorrast ülevaate.

“Tihe graafik jätkub ja kolm mängu veel pidada, kindlasti tuleb mul sel nädalal midagi ohverdada, et saaks natukenegi jõusaali teha. Me pole sellega saanud tükk aega tegeleda,” lisas peatreener.

Tabeliseis.

 

scroll to top