fbpx
Close

Põhiturniiri võit on kaalul, kuid haigused räsivad: kas Toobal naaseb Bigbankis platsile ja kes juhendab TalTechi?

Kert Toobal tõstmas palli Alex Saaremaale. | Foto: Gertrud Alatare

Tartu Bigbank kohtub täna Credit24 Balti liigas võõrsil oma lähima rivaali TalTechiga ning juhul kui Alar Rikbergi hoolealustel õnnestub mäng võita, jääb neil põhiturniiri võit vaid vormistada. 2022. aasta esimene kohtumine algab TalTechi spordihoones kell 17, otsepilti näeb Postimehes.

Tartlased on kogunud tabeli liidrina üheksast mängust 8 võitu ja 25 punkti. TalTechil on teisena sama mängude arvu juures kirjas 7 võitu ja 22 punkti ning tiitlikaitsjal Tallinna Selveril ühe enam peetud mängu juures 7 võitu ja 20 punkti. Ülejäänud kuus klubi jäävad esikolmikust juba üheksa või enam punkti kaugusele. Juhul kui Bigbank täna võidab, kasvaks edu lähima jälitaja ees sõltuvalt skoorist viiele või kuuele punktile. TalTechil on aga võimalus vahe tänasega tasa mängida. Pärast tänast ootab tartlasi ees veel vaid neli võõrsilmängu lätlastega ning kodumängud Pärnu ja Leedu klubi Gargždaiga.

Tartlaste peatreener kinnitas, et täna võib 9-kuulise pausi järel näha väljakul Eesti koondise kaptenit Kert Toobalit. “Nii on,” ütles Rikberg. “Meie teine sidemängija Ronald Järv pole haiguse tõttu trenni teinud. Täna võtsime ta kaasa, aga eks soojendus näitab, mis seisus ta üldse on. Reisime Tallinna aga kahe põhimeheta, sest temporündaja Kevin Soo ja nurgaründaja Albert Hurt on haigusega eemal.”

Ent milline on põlvevigastusega võitleva Rait Rikbergi seis? Pärast karikafinaali sõnas peatreener, et liberost venda mõnda aega platsil ilmselt ei näe. “Rait on bussis ja magab praegu,” jättis Alar Rikberg vastuse õhku rippuma.

Koroonaviirusest pole olnud pääsu ka TalTechi meeskonnal, kes peab täna just sel põhjusel saama hakkama peatreener Janis Sirelpuu ja libero Cris Karlis Lepata. Juhendaja rollis näeme meistriliigas neljandat korda Sirelpuud asendamas klubi mänedžeri Uku Rummit. Sidemängijana naaseb tänase mänguga TalTechi rivistusse Aleksander Eerma, kes tuli detsembri lõpus mäletatavasti Tartus laenul olles sealse põhimehena Eesti karikavõitjaks.

“Martti Keel on kaks ja pool trenni haigusega eemal olnud, aga tuleb täna ikkagi mängule. Ka Alari Saar oli hiljuti haigusega eemal ja tegi täna hommikul esimese trenni koos meeskonnaga,” sõnas Rummi, kelle meeskond lendab juba esmaspäeval Šveitsi euromänge pidama.

TalTechi võimalik algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Kevin Saar ja Rasmus Meius, temporündajad Beau Graham ja Mihkel Tanila, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Alari Saar.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Martti Juhkami ja Taavet Leppik, temporündajad Alex Saaremaa ja Mart Naaber, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Rait Rikberg.

Tabeliseis.
scroll to top