fbpx
Close

Poitiers tegi võiduga tabelis märgatava tõusu, Tammemaa hädas rünnakuga

Renee Teppan (vasakul), Chizoba (all paremal) ja Poitiers’ meeskond. | Foto: klubi koduleht

Eile olid Prantsusmaa kõrgliigas võistlustules nii Renee Teppan ja Poitiers, Timo Tammemaa ja Tours kui ka Hindrek Pulk ja Chaumont, neist esimesed kaks teenisid ka võidulisa.

Hindrek Pulga koduklubi Chaumont kohtus võõrsil liiga liidri Rennes’ga ning pidi vastu võtma 1:3 (19:25, 18:25; 25:14, 21:25) kaotuse. Kui üldiselt on toodud 29-aastane saarlane väljakule vaid servimiseks, siis eile sai diagonaalründaja platsil viibida märksa kauem, kui teises geimis sekkus mängu vahetuset ja tõi selle ajaga 2 punkti (+2). Oma välismaa-debüüti tegev Pulk sai 4 tõstet, millest õnnestus punktiks lüüa 2 (50%). Chaumont’i tulemuslikemaks kerkis prantslasest diagonaalründaja Julien Winkelmuller 16 punktiga (+7). Rennes’i, kus on pallinud ka paljud eestlased, resultatiivseim oli Rafael Rodrigues de Araujo 16 punktiga (+7).

Toursil piisas kolmest geimist, et saada 3:0 (25:23, 25:17, 25:23) võit Toulouse’i üle. Oodatult meeskonna algkoosseisu kuulunud Timo Tammemaa piirdus sel korral 5 punktiga (+3), kui eestlane realiseeris 7 tõstest ainult 2 (23%), lisa tuli kahe bloki ja ühe ässa näol. Võitjatele tõi enim punkte (14, efektiivus +8) lätlane Hermans Egleskalns. Kaotajate resultatiivseim oli 15 punktiga (+5) Theo Faure. Toursile oli see Prantsusmaa liigas juba seitsmendaks järjestikuseks võiduks – seejuures on kõik saadud tulemusega 3:0 või 3:1. Viimati tuli kaotus vastu võtta liider Rennes’ilt.

Tasavägise lahingu pidas Renee Teppani tööandja Poitiers tabelis eelviimasel kohal asuva Sete’iga, kui võitis kõik kolm geimi minimaalse vahega (27:25, 25:23, 28:26). Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja pääses esimeses kahes geimis platsile vahetusest, kuid ei saanud statistikasse kirja ühtegi märget. Poitiersi liidriks tõusis taas endine Pärnu Võrkpalliklubi mängija Chizoba Neves Atu, kes tõi 16 silma (+12). Keith Puparti kunagise koduklubi Sete’i parimaks kerkis Vasil Tuptši 20 punktiga (+10).

Liigatabelit juhib Rennes 34 punktiga, Tours asub 28 punktiga teisel kohal. Chaumont (22 punkti) paikneb neljandal, Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley (20 punkti) kuuendal ja Teppani tööandja Poitiers (16 punkti) tõusis 13. kohalt üheksandaks.

Prantsusmaa kõrgliigas tuleb nüüd rohkem kui kolmenädalane paus. Kõiki nelja Prantsusmaa-eestlast näeme platsil taas 15. jaanuaril, kui 14. voorus võõrustab Chaumont Nice’i meeskonda, Pariis kohtub samuti koduväljakul Montpeller’ga ning Poitiers sõidab külla Toulouse’ile ja Tours Tourcoing’le.

Teksti autor: Pille Saks

 

scroll to top