fbpx
Close

Põnevad valikud: millised seitse mängijat pääsesid koduse võrkpallihooaja sümboolsesse koosseisu?

Kert Toobal ja Alex Saaremaa mängusituatsioonis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänavune kodune võrkpallihooaeg jäi teatavasti koroonaviiruse leviku tõttu pooleli. Kuna ühes sellega jäeti liiga poolt ka hooaja sümboolne koosseis valimata, võttis taskuhäälingusaade “Kuldne geim” ülesande enda peale.

Esmalt said nädala jooksul võrkpallisõbrad Facebookis “Võrkpalligrupis” iga positsiooni osas oma valiku teha. “Kuldse geimi” nelik koosseisus Rivo Vesik, Andres Toobal, Reimo Kuri ja Karl Rinaldo asus seejärel valikut hindama. Kokkuvõttes viisid saate tegijad rahvahääletusega võrreldes sisse kaks muudatust.

Temporündajad: Henri Treial ja Alex Saaremaa

Rahva hääletusel teenis enim hääli 27-aastane Eesti koondislane Henri Treial, kes naasis kolmeaastase pausi järel kodumaale mängima. “Treial on füüsiliselt tõesti väga võimas,” ütles Kuri, kes sai karikavõistlustel ka ise võrulase vastu mängida.

“Selge oli see, et Saaremaa oli tänavu temporündajate osas kõige parem meeskond,” lisas Toobal. “Treial ja Graham olid üsna sarnased olemuselt ja tasemelt. Ma arvan, et rahva poolt loodud järjestus oli suhteliselt objektiivne.”

Teise koha sai hääletusel Austraalia koondislase Grahami ees siiski 19-aastane Tartu Bigbanki keskblokeerija Alex Saaremaa, kes säras tänavuses karikafinaalis. 208-sentimeetrine Saaremaa kogus Saaremaa vastu suisa 18 punkti (+15) ja aitas tartlased 0:2 kaotusseisust 3:2 võiduni. Saates jäädi rahva valikuga rahule ja muudatusi sisse ei viidud.

Rahva valik:

 1. Henri Treial (Saaremaa VK) 189 häält
 2. Alex Saaremaa (Tartu Bigbank) 146
 3. Beau Graham (Saaremaa VK) 97
 4. Kevin Soo (Tartu Bigbank) 19
 5. Marx Aru (Tallinna Selver) 16
Henri Treial. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa Võrkpalliklubi

Libero: Silver Maar

Võrkpallisõbrad valisid parimaks liberoks Saaremaa Võrkpalliklubi Credit24 Meistriliigas põhiturniiri võiduni aidanud Alari Saare, kuid saate kvartett jäi siinkohal eriarvamusele ja lülitas ükshäälselt koosseisu 21-aastase pärnaka Silver Maari, olgugi et meeskondlikult oli hooaeg Avo Keele hoolealuste jaoks ebaõnnestumine.

“Rahva valikuga mina nõus ei ole. Silver Maar on täna ikkagi parim libero, kes Eestis mängib. Lõppenud klubihooajal mängis ta üle ka kogenud Rait Rikbergi,” ütles Vesik.

“Silver on kõige loogilisem valik, kuigi ma ei ütle, et ka tema müstilise hooaja tegi. Libero positsioon on meil praegu üsna ühtlane, aga samas kõikuv. Pärast Silverit võtaks ma võib-olla isegi Johan Vahteri, kes on võimeline päris hästi mängima. Tal on vaja julgust natuke juurde saada,” lisas Toobal.

Kuri ja Toobal tõid eraldi välja ka Tallinna Selveri 17-aastase libero Rauno Haidla, kes oli rahvahääletuses seitsmes. “Rauno on kõige andekam noor, keda mina olen näinud mängimas. “Tal on väljakutunnetus ülihea. Kui ta libero positsioonile jääb, siis minu arvamus on see, et ta lööb siin platsi puhtaks,” usub Toobal.

Rahva valik:

 1. Alari Saar (Saaremaa VK) 146 häält
 2. Silver Maar (Pärnu VK) 89
 3. Johan Vahter (Saaremaa VK) 59
 4. Rait Rikberg (Tartu Bigbank) 22
 5. Sten Vahtras (Tallinna Selver) 14
Silver Maar (nr 2) aktsioonis. | Foto: CEV

Nurgaründajad: Keith Pupart ja Albert Hurt

Nurgaründajatest osutusid valituks hooaja keskel Saaremaa Võrkpalliklubiga liitunud Keith Pupart ja Tartu Bigbankis esile kerkinud Albert Hurt.

“See tundub mõistlik duo,” hindas Vesik. “Pupart on Pupart. Eesti nurgaründajatest on temal täna kogemusi kõige rohkem. Hurt tegi aga väga hea hooaja. Ta on väga stabiilne ja kasulik mängija. Minu jaoks on Hurt täna juba parem mängija kui Jimenez.”

Esimeseks varumeheks oleks lõppenud hooaja põhjal valinud saate tegijad Javier Jimeneze asemel Tallinna Selveri mängija Oliver Orava, kes jäi rahvahääletusel alles seitsmendaks.

“Eks lõunast pärit meestega (Javier Jimenez) on see probleem, et nad mängivad siis, kui rohkem vaja on. Ta oli kindlasti üks selline lüli, keda andis Saaremaa poolel kõikuma lüüa. Kui serviga Jimenezt pommitada, võis ta korralikult ära kukkuda. Jah, kui ta rünnakul tahtis ja oma tõsted kätte sai, oli ta hea. Samas oleksin temalt kui endiselt Kuuba koondise kaptenilt tunduvalt paremat oodanud,” sõnas Toobal.

Rahva valik:

 1. Keith Pupart (Saaremaa VK) 170 häält
 2. Albert Hurt (Tartu Bigbank) 117
 3. Javier Jimenez (Saaremaa VK) 97
 4. Märt Tammearu (Tartu Bigbank) 46
 5. Taavet Leppik (Pärnu VK) 25
Daniel Maciel, Reto Giger, Javier Jimenez, Keith Pupart ja Henri Treial. | Foto: Siim Semiskar

Diagonaalründaja: Matej Šmidl

Olgugi et rahvahääletusel kogus Saaremaa Võrkpalliklubi diagonaalründaja Daniel Maciel Tallinna Selveri mängijast Matej Šmidlist pea kolm korda rohkem hääli, läks asjatundjate valik häältega 3:1 just tšehhile. Šmidl oli lõppenud hooajal ülekaalukalt liiga suurim punktikütt.

“Mina kiidaksin Saaremaa fänne, kes nii palju hääletasid. Saaremaa klubi on järelikult head tööd teinud,” ütles Kuri. “Ma arvan, et Maciel ja Šmidl olid kokkuvõttes enam-vähem võrdsed,” lisas Toobal.

“Väga raske valik. Mina võtaksin täna millegipärast isegi Šmidli oma koosseisu,” rääkis Vesik. Toobal ja Kuri nõustusid Vesikuga, kuigi lisasid, et liiga palju omavigu teevad täna nii Šmidl kui Maciel.

Rahva valik:

 1. Daniel Maciel (Saaremaa Võrkpalliklubi) 180 häält
 2. Matej Šmidl (Tallinna Selver) 65
 3. Curtis Stockton (Tartu Bigbank) 21
 4. Mihkel Nuut (TalTech) 19
 5. Kristaps Platacs (Pärnu VK) 3
Matej Šmidl. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Sidemängija: Kert Toobal

Toobal pidas rahvahääletusel põneva lahingu Saaremaa sidemängija, mullu ülitugevas Poola kõrgliigas Radomi klubis märkimisväärselt mänguaega saanud Reto Gigeriga. Nii rahvahääletusel kui ka saates olnute hinnangul jäi peale siiski Toobal.

“Eelistan eestimaist,” ütles Kuri. “Siin polegi midagi vaielda! Me võib-olla mingil hetkel alahindame Balti liigat. Mõtleme, et igalt poolt mujalt tulevad alati jube kõvad vennad, aga tegelikult pole meie oma mängijad ka kehvad.”

“Ei ole midagi öelda, Kerdi tase on ikkagi teine. Seda tõestas ta ka sel hooajal. Reto Giger tegi hea hooaja, aga teatud mängudes tekkisid tal ärakukkumised,” lisas Vesik.

“Jääksin selle juurde, et Kert esimene ja Reto teine,” nõustus Toobal. “Eks Kerdil on ka oma käekiri ja tema koodi sai läbi murtud küll, aga vahe on selles, et tema on võimeline oma mängujoonise täielikult pea peale keerama. Isegi kui me (Tallinna Selver) läksime Tartu vastu 2:0 juhtima, siis meie kui noor võistkond ei suutnud tema muudatustega kaasa minna ja lõpuks kaotasimegi 2:3. Gigeri puhul sama asi ei toiminud. Tal oli suhteliselt ühesugune käekiri kogu aeg. Mul oli tema osas veidi suurem ootus, kuna ta oli Poolas küllaltki palju mängida saanud ja kõik kiitsid teda. Just karikafinaali ärakukkumine ja näiteks mängud meie vastu – seal oli peataolekut. Kui ta sai vabalt mängida, siis ta mängis väga hästi, aga mingil hetkel võis ta kolm-neli korda järjest tagaliini “kuue” peale palli lasta või karikafinaalis kohati ainult (Javier) Jimenezile tõsta. Tal on tase olemas, ent see kõigub, kui tekivad olukorrad, kus ta pole nii kindel.”

Rahva valik:

 1. Kert Toobal (Tartu Bigbank) 171 häält
 2. Reto Giger (Saaremaa VK) 141
 3. Aleksander Eerma (TalTech) 14
 4. Renet Vanker (Tallinna Selver) 10
 5. Martti Keel (Pärnu VK) 8

*Häälte arv saate alguse seisuga.

Kert Toobal (paremal) ja Tartu Bigbanki meeskond. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Saate tegijate sümboolsesse koosseisu mahtus lõpuks kolm Tartu Bigbanki, kaks Saaremaa Võrkpalliklubi ning üks Tallinna Selveri ja Pärnu Võrkpalliklubi mängija. Rahva valik oli aga konkreetsem: neli meest Saaremaalt ja kolm Tartust.

“Kuldse geimi” sümboolne koosseis: Kert Toobal (40), Keith Pupart (35), Albert Hurt (20), Henri Treial (27), Alex Saaremaa (19), Matej Šmidl (23) ja Silver Maar (21).

Rahva sümboolne koosseis: Kert Toobal (40), Keith Pupart (35), Albert Hurt (20), Henri Treial (27), Alex Saaremaa (19), Daniel Maciel (32) ja Alari Saar (24).

Sümboolse koosseisu valimise põhjalikum arutelu algab saates 46. minutist.

scroll to top