fbpx
Close

Põnevus kasvab: Tallinna Selver võitis uue liidri vedamisel kahel korral Soome meistrit!

22-aastane ja 207-sentimeetrine Matej Šmidl näitas end heast küljest ka Sastamala VaLePa vastu. | Foto: Reijo Mälton

Samal ajal kui Eesti peab EM-finaalturniiril tähtsaid mänge, valmistub Tallinna Selver uue peatreeneri Alessandro Piroli juhendamisel eelseisvaks klubihooajaks.

Esimesed märgid on olnud igatahes julgustavad. Kui nädal aega tagasi triumfeeris kahe ja poole aasta tagune Eesti meister tugevatasemelisel Võru kontrollturniiril, siis sel nädalavahetusel võideti Tallinnas kahel korral Soome meisterklubi Sastamala VaLePa’t.

Laupäeval peetud avamängus olid Selveri võidunumbrid 3:2 (9, -21, 23, -22, 16). Võitjate parim oli meeskonna uus diagonaalründaja Matej Šmidl, kes mängis neli geimi ja kogus üleplatsimehena 28 punkti (+14). Mitmeaastase pausi järel Tallinna klubi värve esindav Karli Allik lisas 10 (+2), suvel Eesti koondises tuleristsed saanud Mihkel Varblane 7 (+3) ning Reimo Rannar ja Oliver Orav 6 (vastavalt +6 ja +3) punkti. Kõigis viies geimis kuulus meeskonna algrivistusse vaid Varblane, teised mehed said rohkem või vähem ka puhata.

Ülemöödunud hooajal esimese Soome klubina Meistrite liiga põhiturniirile pääsenud VaLePa resultatiivsemad olid põhjanaabrite koondise pikaaegne põhimees Mikko Oivanen ja Mikko Karjarinta 11 punktiga (vastavalt +6 ja +2). Paljude Eesti võrkpallisõprade üks lemmikuid, legendaarne Olli Kunnari (37) tõi 9 punkti (+2). Meeskondlikult oli Selver vastasest selgelt üle nii servil (14-3) kui ka blokis (12-6). Individuaalselt oli mõlemas elemendis parim just Šmidl, kes kogus 5 ässa ja 3 blokipunkti.

Täna õhtupoolikul peetud teises matšis olid Selveri võidunumbrid juba 3:0 (17, 19, 20). Lisageimi võitis VaLePa 25:23. Meie tulemuslikumad olid seekord Orav 16 (+8), Allik ja Šmidl 12 (vastavalt +8 ja +5) ning Reimo Rannar 9 punktiga (+8). Timo Lõhmus, kes kerkis üllatuslikult mullu Selveri üheks kindlaks liidriks, sekkus mõlemas mängus vahetusest ning tegutses nii diagonaal- kui nurgaründaja kohal. Sidemängijatest said võrdselt mängukoormust nii noor poolakas Damian Czetowicz kui ka Renet Vanker.

Soomlastele tõi 33-aastane Oivanen, kes mängis möödunud hooajal Kataris, 14 punkti (+7). Erik Sundberg lisas 12 (+1) ja Karjarinta 10 punkti (+5). Võistkondlikult oli Selver vastasest taas selgelt parem servil: Eesti klubi lõi 10 ässa ja eksis 13 korral, soomlased lõid 7 ässa ja eksisid 14 pallingul. Blokipunkte kogusid mõlemad 11, küll aga oli Selver kümne protsendi võrra parem nii servi vastuvõtul kui ka rünnakul.

Selver võitis 2016. ja 2017. aastal Eesti meistritiitli, kuid läks seejärel üle n-ö noorenduskuurile, pärast mida pole meeskond enam üheski koduses sarjas finaalis mänginud. Tõsi, eelmisel hooajal osutas klubi soomlase Aapo Rantaneni vedamisel juba sisuliselt kõigile kodustele konkurentidele tõsist vastupanu, olgugi et kõige tähtsamates mängudes jäid noored veel kogenumatele alla. Kahe hooaja vahel on Selver toonud aga mitu endist põhimeest meeskonda tagasi ning palganud paar välismaalast, kelle abiga peaks pealinnaklubi võitlema taas kõige kõrgemate kohtade eest.

scroll to top