fbpx
Close

Põnevus kasvab: TalTechiga liitusid karikafinaali eel kaks Eesti koondislast

TalTechi naiskond. | Foto: TalTech

Laupäevane Eesti naiste karikafinaal TalTech/Tradehouse’i ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel tõotab tulla tõeline põnevuslahing, sest pealinnaklubi on hooaja esimese tähtsama mängu eel saanud kõvasti täiendust.

Eesti liigas teist ja Balti liigas neljandat kohta hoidva TalTechi peatreener Marko Mett kinnitas täna Võrkpall24.ee’le, et naiskonna rivistusse naaseb Eesti koondise 193-sentimeetrine diagonaalründaja Kadi Kullerkann, kes on hooaja keskel treeninud Prantsusmaa ja Šveitsi kõrgliigaklubide juures. Kullerkann on õigupoolest TalTechi esindanud tänavu vaid kahel korral, võidumängus Kaunase üle tõi ta 26 ja kaotusmängus Saaremaa vastu 16 punkti.

TalTechi teine märkimisväärne täiendus on 23-aastane Liisel Nelis, keda pole kodumaal mängimas nähtud juba aastaid. Kolmandat hooaega USA tugevaimas üliõpilasliigas palliv Nelis liitub TalTechiga üheks mänguks, sest pärast karikafinaali siirdub ta esmakordselt Eesti koondist aitama. Juba jaanuari keskel lendab ta aga tagasi Ühendriikidesse. Nurgaründaja positsioonil tegutseva Nelise jaoks on Kuressaare mängupaigana eriline koht, sest ainsa TalTechi mängijana asuvad tema juured just Saaremaal.

“Liisel on meiega kaasa teinud tänaseks kolm treeningut ning pole välistatud, et nii tema kui Kadi kuuluvad laupäeval meie algkoosseisu,” avalikustas Mett.

Favoriidikoormat ei soovi Mett sellegipoolest oma naiskonnale asetada.

“Tartu on tiitlikaitsja ja favoriit. Lisaks headele mõtetele jätkub neil rünnakujõudu ja hea vastuvõtu puhul on koondise sidemängijal (Julija Mõnnakmäe) mängu laiali harutamisel kogemust piisavalt. Naiste mängule iseloomulikult otsustab palju serv ja vastuvõtt. Meil on karikafinaali kogemusega mängijaid küll vähem kui ühel käel sõrmi, aga see-eest kolmapäeva õhtuse seisuga on kõik rivis ja valmis oma panuse võistkonna heaks andma. On päevselge, et kaotama me ei lähe. Finaal on finaal, tuleb osata võrkpallipeo atmosfääri nautida ja detsembrikuu üheksandasse ning aasta viimasesse mängu välja panna kõik oma allesjäänud püssirohi,” lisas võrulane.

Tartu Ülikool/Bigbank lõpetab kalendriaasta Balti liiga ja Eesti liiga liidrina. Võistkonna abitreeneri Hendrik Rikandi sõnul minnakse karikafinaalile vastu täiskoosseisus, sest pika pausi järel tõmbab mängusärgi selga ka sidemängija Liis Noormets.

“Täna teeb Liis esimese korraliku treeningu pärast puusavigastust. Laupäeval on ta kindlasti võistkonna rivistuses üles antud, ent see, kas ja kui palju ta meid aidata saab, selgub mängupäeval,” ütles Rikand. Tartu põhisidemängijana peaks seega mängu alustama igal juhul ikkagi Eesti koondise kapten Mõnnakmäe.

“Naiste finaalis on põnevust kõvasti. Kindlasti ei tule see kehvem mäng kui meeste finaal,” kinnitas Rikand.

Eesti naiste karikafinaal algab Kuressaares juba laupäeval kell 13, meeste finaal Saaremaa ja Pärnu vahel stardib kolm tundi hiljem.

Kadi Kullerkann ja Liisel Nelis. | Foto: Erakogu/Sacred Heart University
scroll to top