fbpx
Close

Poola ajakirjanik: Juhkami võib osutuda Eesti koondise “puuduvaks pusletükiks”

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond läheb Rotterdamis D-alagrupi avavoorus täna õhtul Eesti aja järgi kell 18.00 vastamisi valitseva maailmameistri Poolaga.

“Tean, kuidas meeskond treeningutel esineb ja olen pettunud, kui me jääme EM-il medalita,” ütles Poola koondise peatreener Vital Heynen hiljutises intervjuus Super Expressile. Ta lisas, et meeskond on oma tänavuse eesmärgi olümpiapääsu tagamise näol juba täitnud ning saab EM-ile vastu minna enesekindlalt. Seda, mida Heynen rääkis Eesti koondisest, loe siit.

“Me ei mänginud enne EM-i ühtegi sõpruskohtumist. Sellel on oma põhjus: EM-i alagrupiturniir on varasemast pikem ja meil on aega vormi koguda. Ma eeldan, et peatreener Heynen hakkab katsetama erinevaid variatsioone, et olla kõige tähtsamateks mängudeks parimas löögihoos,” lisas Poola koondise abitreener Michal Mieszko Gogol.

Võrkpall24 võttis ühendust Poola võrkpalliajakirjaniku, WP Sportowe Faktys töötava Filip Korfantyga ning uuris, mida tema tänaste vastaste kohta arvab.

“Ma arvan, et D-alagrupp on äärmiselt tasavägine alagrupp,” ütles Korfanty. “Siin on väga keeruline öelda, kes edasi pääsevad. Erandiks on siiski Poola. Ma arvan, et nad on teistest üle. Tegu on kahel korral järjest maailmameistriks kroonitud meeskonnaga, kus mängib nüüdsest ka Wilfredo Leon. Poola näitas OM-kvalifikatsiooniturniiril oma tugevust, olgugi et Bartosz Kurek, eelmise MM-i parim mängija, ei löönud kaasa. Olles kuulanud meie mängijate ja treenerite muljeid, paistab, et meeskond on enesekindel ja soovib võita taas kuldmedalit. Ma arvan, et tingimused on meid soosinud. Poolal oli pärast OM-kvalifikatsiooniturniiri lõppu aega puhata ja uut ettevalmistust alustada. Ma ei usu, et treeningmängude puudumine meeskonda mõjutab. Poola koondise üks tugevusi on väga võrdne koosseis. Näiteks tänavuses Rahvuste liigas võitis Poola pronksi oma varumeestega.”

Eesti koondist peab Korfanty Euroopa tugevasse keskklassi kuuluvaks meeskonnaks, kellel on tema hinnangul siiski keeruline tippe üllatada.

“Ma arvan, et Poola alistamine oleks nii Eesti kui ka kõigi teiste D-alagrupi meeskondade jaoks suur üllatus. Eriti veel seetõttu, kuna Eestil on olnud suvel Robert Tähe ja Renee Teppani näol probleeme vigastustega. Samuti, nagu tean, pole meeskonnas Oliver Vennot, kes on üks Eesti tuntumaid ja kogenumaid mängijaid. Mulle paistab, et Robert Tähe kõrvale teise võrdväärse nurgaründaja leidmine võib osutuda Eesti jaoks probleemiks. See on ka faktor, mis hoiab Eesti koondist veidi tagasi. Võib-olla kujuneb koondisse naasnud Martti Juhkamist see “puuduolev pusletükk”. Kui kõik Eesti koondise põhimehed on EM-il vormis, siis usun, et nad on võimelised saavutama tiitlivõistlustel oma läbi aegade parima tulemuse.”

Korfanty avaldas WP Sportowe Faktys EM-i eel ka loo, kus kiidab Eesti võrkpallikoondise poolehoidjaid ja uurib, mis eestlasi võrkpallis köidab. Artiklit saab lugeda siit.

scroll to top