fbpx
Close

Poola maailmameistriks tüürinud belglane langetas pere tõttu keerulise otsuse

Poolakad võivad rõõmustada, sest Vital Heynen keskendub edaspidi vaid nende rahvuskoondise juhendamisele. | Foto: CIAMBELLI/SIPA/Scanpix

Möödunud aastal Poola koondise võrkpalli maailmameistriks tüürinud Vital Heynen lahkub pärast hooaja lõppu Saksamaa tippklubist Friedrichshafenist.

Põhjus, miks suvel 50. sünnipäeva tähistav belglane pärast Saksamaa karikavõitu taolise otsusega välja tuli, seisneb tulevikuplaanides. Heynen plaanib nimelt keskenduda edaspidi Poola koondisele, kes loodab 2020. aastal võita Tokyost oma esimese olümpiamedali pärast 1976. aasta Montreali mänge. Kanadas võidetud olümpiakuld on tänaseni Poola meeskonna ainus olümpiamedal, samal ajal kui MM-ilt on teenitud kolm kulda ja üks hõbe.

“Soovin enne lahkumist võita Friedrichshafeniga veel Saksamaa meistritiitli, sest kahel eelneval hooajal jäi meil see eesmärk napilt täitmata,” sõnas 2016. aastal klubiga liitunud Heynen Saksamaa meedia vahendusel.

Nii Poola koondise kui Friedrichshafeni juhendamine on tähendanud seda, et Heynen on näinud viimastel aastatel oma pere vaid üksikutel päevadel.

“Tiheda töögraafiku tõttu kannatab mu pere. Olen nad jätkud tagaplaanile, aga see ei saa nii jätkuda,” põhjendas Heynen oma otsust suvel klubist lahkuda.

scroll to top