fbpx
Close

Poola uus “superklubi” lõpetab keset hooaega tegevuse

Poola koondise pikaaegne sidemängija, 39-aastane Lukasz Zygadlo oli üks Szczecinist lahkujatest. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas jätkab hooaega 13 võistkonda, sest Szczecini Stocznia teatas täna loobumisotsusest.

Kevadel uue nime ja suuna võtnud ning suvel meeskonda suure hulga maailma tippe eesotsas MM-i parima mängija Bartosz Kurekiga toonud Szczecinile said saatuslikuks nende endi liiga suured eesmärgid. Klubi ei suutnud võrkpalluritele palka maksta ning detsembri alguses jooksis meeskond sõna otseses mõttes mängijatest tühjaks. Neljateistkümnest võistkonna liikmest oli eelmiseks nädalaks alles jäänud vaid viis, mistõttu jäeti ära ka Szczecini mõlemad eelmise nädala mängud.

Tänaseks pole veel teada, mis saab Szczecini senipeetud mängudest. Suure tõenäosusega tühistab alaliit kõik nende peetud kohtumiste tulemused. Michal Mieszko Gogoli hoolealused kogusid 11 mänguga 6 võitu ja 5 kaotust ning paiknesid tabelis seitsmendal kohal.

Poola meistrisari on maailma üks tugevamaid, kui mitte tugevaim võrkpalliliiga. Eesti koondislastest esindavad PlusLiga klubi tänavu suisa kuus meest: Kert Toobal, Rainer Vassiljev, Mirko Fasini (Lubini Cuprum), Gheorghe Cretu, Alar Rikberg (Rzeszovi Asseco Resovia) ja Renee Teppan (Belchatowi Skra).

Loe ka: “Titanic” Poola moodi: uus tippklubi jäi ilma kõigist staaridest ja hulbib pinnal kõigest viie mängijaga

 

 

scroll to top