fbpx
Close

Poolas telemänge ära ei jäeta: maailmameistrid lähevad ikkagi väljakule

Poola koondise peatreener Vital Heynen. | Foto: CIAMBELLI/SIPA/Scanpix

Täna ja homme õhtul pidi Eesti võrkpallisõpru ootama ees viimase poole aasta suurim maiuspala, kui meie rahvusmeeskond oleks kohtunud võõrsil valitseva maailmameistri Poolaga. Eesti loobus aga mängudest eile hommikul, viidates Poolas uuesti pead kergitavale koroonaviirusele. Poola meedias suhtuti meie viimase hetke otsusesse mõistvalt.

Numbrid on tõepoolest murettekitavad. Viimase ööpäeva jooksul registreeriti Poolas 584 uut nakatunut, mis on kõrgeim arv alates juunist. Ka Poola võrkpall pole uuest tõusulainest puhta nahaga pääsenud, sest kohalik kõrgliigameeskond Gdanski Trefl teatas reedel, et üks nende mängijatest andis reedel positiivse proovi. Nüüdsest on klubi treeningud katkestatud ja kogu meeskond istub kodus karantiinis.

Kuna Poola spordikanal Polsat Sport planeeris Poola ja Eesti mängudest teha korralikud teleülekanded, siis eilse uudise valguses võeti kasutusele varuplaan. Poolakad mängivad kahel päeval järjest omavahel ja lahingud jõuvad kõigi sealsete televaatajateni otsepildis.

“See on suurepärane uudis, sest ausalt öeldes võivad meie koondisesisesed mängud olla huvitavamad kui kohtumised Eestiga,” ütles Poola koondise endine mängija Lukasz Kadziewicz, kes töötab nüüd Polsat Spordis eksperdina. “Loomulikult on kahju, et Eesti siia ei tulnud, aga me peame õppima koroonaviirusega elama. Meie meeskonda on korduvalt testitud ja nad kõik on terved, nii et oht puudub.”

Poola ja Poola esimene mäng algab Lodzis täna meie aja järgi kell 21.00.

Võistkondade koosseisud tänases kohtumises:

Team Michał: Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski.

Team Fabian: Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jan Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek.

scroll to top