fbpx
Close

Poolata poleks Eesti koondis täna selline, nagu ta on

Nii Kert Toobal, Alar Rikberg, Rainer Vassiljev, Mirko Fasini kui ka Gheorghe Cretu töötasid lõppenud hooajal Poola liigas. | Foto: Piotr Gibowicz

Eesti rahvusmeeskond kohtub täna õhtul Eesti aja järgi kell 18.00 Euroopa meistrivõistlute avamängus valitseva maailmameistri Poolaga.

Poola liigas on mänginud tänastest Eesti koondislastest mitmed põhimehed. Meenutagem, millistes klubides meie koondislased ja treenerid on olnud ning millise kohaga on hooajad lõpetatud.

Kõige esimesena siirdus 2009. aastal maailma üheks tugevamaks liigaks peetavasse Poola liigasse Ardo Kreek, kes pallis seal kolm hooaega. Esimeseks klubiks oli Tallinnast pärit mängumehel Euroopa tippmeeskond Rzeszowi Asseco Resovia (lõpetas hooaja pronksiga), kust ta poole hooaja pealt siirdus Radomi Jadarisse. Radomiga lõpetati hooaeg 9. kohal. Järgmised kaks hooaega pallis temporündaja Varssavi Polütehnikumi meeskonnas. Esimesel aastal lõpetati viiendana ja sellest järgneval kaheksandana.

2010. aastal sõlmis sidemängija Kert Toobal lepingu Olsztyni Indykpoliga, kus ta sai kokku Eesti koondise tänase peatreeneri Gheorghe Cretuga. Mõlemad mehed olid selles klubis ühe hooaja ning meistrivõistlused lõpetati kaheksandal positsioonil. Kokkuvõttes tekkis aga just sel hooajal tutvus, mis tõi Cretu 2014. aastal meie koondise tüüri juurde. Toobal naasis Poolasse mullu, kui liitus koos Rainer Vassiljeviga (abitreener) Lubini Cuprumiga. Hooaeg lõpetati 14 meeskonna seas 11. positsioonil.

Gheorghe Cretu juhendas Lubini Cuprumit kolm hooaega – 2014-2017. Avahooajal saavutati seitsmes koht. 2015 tõi Cretu Lubinisse meie koondise ühe põhilise rünnakujõu Robert Tähe, kes pallis seal aastatel 2015-2018. Võruka esimesel Lubini-aastal lõpetas klubi hooaja ajaloo parimal ehk 5. kohal. Järgneval hooajal oldi kuuendad. Tähe seni viimasel Poola-hooajal oli klubi meistrivõistluste lõpuks seitsmes. Tähe ja Cretuga koos esindas Lubinit ka endine Eesti koondislane Keith Pupart. Cretu naasis Poolasse mullu, kui asus koos Alar Rikbergiga juhendama Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resoviat, kellega lõpetati hooaeg seitsmendana. Eesti koondise treeneriduo võttis klubi üle poole hooaja pealt, kui meeskond vireles tabeli lõpus.

Eelmisel hooajal näitas Poola liigas oma oskusi ka Renee Teppan, kes siirdus valitsevasse meisterklubisse Belchatowi Skrasse. Hooaja edenedes üha rohkem mänguaega teeninud eestlane vigastas kevade eel aga nii õlga kui ka selga ja klubi otsustavates mängudes aidata ei saanud. Üheksakordne Poola meister lõpetas hooaja kahvatul kuuendal positsioonil, Meistrite liigas jõuti tänu Teppanile aga poolfinaali.

Tuleval hooajal töötab ainsa Eesti koondislasena Poola kõrgliigas Rainer Vassiljev, kes jätkab Lubini Cuprumis tööd teise treenerina.

scroll to top