“Prantslannad” lõpetasid hooaja kuldse duubliga!

Terville Florange võidukas naiskond. | Foto: Erakogu

Eesti rahvusnaiskonna liikmed Kristiine Miilen, Polina Bratuhhina-Pitou, Eliise Hollas ja Kristel Moor krooniti lõppenud nädalavahetusel Prantsusmaa naiste esiliiga karikavõitjateks, kui finaalis alistati 3:0 (25:20, 27:25, 25:22) Istre.

Terville Florange naiskonnas pallinud eestlased aitasid klubil võita ka Prantsusmaa esiliiga, millega pääseti uueks hooajaks aste kõrgemale ehk Pro-A’sse. Karikavõiduga lõpetati hooaeg kuldse duubliga. Miilen, Moor ja Hollas on jõudnud tagasi kodumaale ning liitusid teiste Eesti koondislastega.

Poolfinaalis alistati pärast avageimi kaotust tulemusega 3:1(21:25, 25:18, 25:18, 25:13) Evreux naiskond. Suurepärase etteaste tegi Miilen, kes kogus üleplatsimängijana 17 punkti (+12). Esimesed kaks geimi mänginud Moori arvele jäi 3 silma (-1). Korraliku mängu tegi ka Bratuhhina-Pitou, kogudes 9 punkti (+7). Must päev oli vaid esimeses geimis platsile saanud Hollasel, kui 4 rünnakuüritusest leidis vastase bloki üles 3, sinna lisaks veel omaviga. Poolfinaali fotogalerii on leitav siin.

Finaalis oli ülesannete kõrgusel poolfinaalis kahvatuks jäänud Moor, kes kogus naiskonna parimana 12 punkti (+7). Esikohamänguks oli jõud raugenud Miilenil, kes tõi 7 silma (-1). Bratuhhina-Pitou lisas omalt poolt 3 punkti (+3). Hollas finaalis mänguaega ei saanud. Finaali pildigalerii leiate siit.