fbpx
Close

Prantsusmaa tippklubiga liitunud Tammemaa: usun, et tegin karjääris sammu edasi

Timo Tammemaa. | Foto: Maaseik

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Timo Tammemaa sõlmis asja kahel hooajal Prantsusmaa meistriks tulnud Tours’iga aastase lepingu.

Saaremaalt pärit mängumees pallis viimased kaks hooaega Maaseiki Greenyardi meeskonnas ning tuli mõlemal aastal Belgia meistriks. Kui esimesel Belgia hooajal oli ta klubis ainuke eestlane, siis lõppenud hooajal mängis ta sealt koos Andri Aganitsa ja Keith Pupartiga.

202-sentimeetri pikkune keskblokeerija sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et tema ees oli pakkumine suisa Venemaalt, kuid lõpuks jäi valik juhuste kokkulangemisel Tours’i kasuks.

“Jah, üks Venemaa klubi oli tõesti huvitatud. Aga ma ei tahaks sellel teemal väga pikalt peatuda. Nii palju võin öelda, et asi jäi katki nende, mitte minu tõttu. Minust oli huvitatud ka Poola kõrgliigas mängiv Gdansk, kuid kuna ma venitasin neile vastuse ütlemisega, siis nad loobusid. Just Venemaa variandi tõttu ma vastusega viivitasingi.”

“Tours oli minust juba varem huvitatud, aga kuna ma ei andnud ka neile piisavalt kiirelt vastuse, siis nad võtsid minu asemele ameeriklase Daniel McDonnelli, kes hiljuti vigastas väga tugevalt õlga. Seejärel võttis Tours minuga uuesti ühendust ja kuna Venemaa ja Gdanski variandid kukkusid ära, võtsin nende pakkumise vastu,” seletas 27-aastane saarlane.

Tammemaa tegi enda sõnul karjääris sammu edasi ja meenutas oma esimest hooaega Prantsusmaa liigas, kui ta kandis hooajal 2016-2017 Toulouse’i särki.

“Ütleme nii, et too hooaeg oli minu jaoks küllaltki raske. Esiteks sellepärast, et see oli minu esimene välishooaeg.  Juba siis ma maadlesin oma põlvedega. See hooaeg sai samuti kõvasti valuvaigisteid söödud, et hooaeg vastu pidada. Samas suutsime teha klubi ajalugu ja jõudsime finaali, kus paraku jäi “i”-le täpp panemata.”

“Ma usun küll, et tegin karjääris sammu edasi. Prantsusmaa liiga tase on kõvem kui Belgias. Klubi eesmärgiks on kohalikus liigas võita kõik tiitlid ja Meistrite Liigas jõuda alagrupist edasi,” ütles ta lõpetuseks.

 

scroll to top