fbpx
Close

Prantsusmaa võrkpallimaastik Pariisi-teema valguses: “Osade klubide eelarvest moodustab 90% kohaliku omavalitsuse toetus – see pole normaalne.”

Ardo Kreegi (blokis vasakul) ja Pariisi klubi tuleviku osas saabub selgust juurde reedel. | Foto: Pariisi Volley

Viimase 20 aasta jooksul üheksa Prantsusmaa meistritiitlit võitnud Pariisi Volley kaob Prantsusmaa võrkpallikaardilt, kui ei suuda reedeks tasuda kohalikule alaliidule 300 000 eurot.

Prantsusmaa võrkpalliliit teatas juba augusti keskel, et Ardo Kreegi tööandja langeb algavaks hooajaks maksupettuste tõttu esiliigasse. Et Pariisi linn, kelle toetus moodustas mullu meeskonna 1,4 miljoni suurusest eelarvest kaks kolmandikku, loobus klubi spondeerimisest, on nüüd üha tõenäolisem, et pealinnaklubi kaob sootuks. Klubi juhtkond teatas, et lõplik otsus langetatakse reedel.

Probleem pole seotud üksnes Pariisi klubiga. Nimelt sõltuvad kõik (!) Prantsusmaa kõrgliigaklubid suurel määral kohalikest omavalitsustest ning satuksid linnaisade toetuse kadumise korral sarnaselt Pariisile pankroti äärele. Pärast 2014. aastat on kohalikult võrkpallikaardilt kadunud suisa üheksa profiklubi: Ales, Asnieres, Beauvais, Canteleu, Harnes, Lyon, Orange, St. Brieuc ja St. Nazaire.

Sotsiaalmeedias võttis hiljutiste uudiste valguses sõna Prantsusmaa kõrgliigaklubi Chaumont’i president Bruno Soirfeck:

“Finantspool ja sportlikud tulemused on võrkpallis tugevalt seotud. Tänasel päeval on seis selline, et osade kõrgliigaklubide eelarvest moodustab suisa 90% omavalitsuse toetus. Parimal juhul on see number Pro A meeskondadel 65%. See pole normaalne. Esiliigas on seis veelgi hullem: erasektorist tulevad toetused moodustavad kokku kõigest 10% klubide eelarvetest. See tähendab, et Prantsusmaa võrkpall on otseselt sõltuvuses omavalitsustest. Me peame seda trendi muutma. Kas lahendused on olemas? Kindlasti on! Töötada tuleb sünergias. Võrkpalliliiga peab andma eeskuju reklaamstruktuuri, teleülekannete õiguste, võistluste läbiviimise ja alaliiduga koostöö osas. Seejärel peavad klubid ise looma strateegia, äriplaani ja teised arengumudelid. Ka klubide juhtkonnad peavad oma mõttemaailma muutma – vaid nii on võimalik midagi ära teha. Ainult heast tahtest ja vabatahtlike abist ei piisa ning tasahilju struktuur kaob.”

Loe ka: Võlgades Pariisi Volley on kuristiku äärel – kas legendaarne klubi kaob?

scroll to top