fbpx
Close

Pronksi võitnud Uuskari: detsembris poleks uskunud, et final fouris mängime

Markus Uuskari rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Balti liigas peeti sel hooajal eelviimane kohtumine, kui pronksilahingus läksid vastamis Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai Amber-Arlanga, millest väljus võitjana 3:2 (25:27, 22:25, 25:14, 25:14, 15:10) Pärnu, tulles sealjuures välja 0:2 kaotusseisust. 

Markus Uuskari, kes tõi Pärnule 13 punkti, rääkis mängujärgses intervjuus, et Pärnu pole ammu medali maitset tundnud ja pronksi mekk on seda magusam. Kahvatu mängu alguse teinud hiidlane kahekordistas viimases kolmes geimis oma rünnakuprotsenti. “See nädalavahetus oli minu jaoks kesine – eile ei jäänud pallid maha, täna alustasin samamoodi. Aga mis seal ikka, tuleb oma asja edasi teha ja pea külmana hoida. Küll siis lõpuks õnnestub,” rääkis Uuskari.

Diagonaalründaja sõnul alustas Pärnu hooaega lootusrikkalt, kuid peagi tekkis usus väike mõõnaperiood. “Enne Tony Tammiksaare vigastust me uskusime, et võime medalitele mängida. See juhtum pani aga põntsu. Siis otsisime tükk aega talle asendust ja polnud kindel, kes kus parajasti mängib,” selgitas ta. “Detsembris tõesti ei osanud oodata, et final fouris mängime, aga eesmärgiks oli see ikkagi. Nii et tore, et lõpuks siia jõudsime!”

Uusima täienduse Gabriel Cavalcante osas saab Uuskari aru, et brasiillane on harjunud teistsuguse mängustiiliga. “Võrkpallikultuur, kust ta pärineb, on väga erinev. Talle meeldivad aeglased ja kõrgemad tõsted. Kui talle kiiremaid palle ette mängida, siis on tal keeruline punkte tuua.”

Kas Pärnu meeskond istub kohe kojusõiduks bussi või jäädakse Tartusse medalivõitu tähistama? “Eks me ikka natuke tähistame ka, kolmas koht on ikkagi võidetud,” muigas Uuskari. Finaaliennustuseks sõnas Pärnu diagonaalründaja pikema pausi järel: “Tartu kahjuks võidab.”

scroll to top