fbpx
Close

Publikurekord! Poola näitas Rotterdamis Hollandile tippvõrkpalli ja oma suurt fänniarmeed

Hollandi ja Poola mängu atmosfäär oli senise EM-i parim. | Foto: Karl Rinaldo

Euroopa meistrivõistluste D-alagrupis sündis täna uus publikurekord, kui valitsev maailmameister Poola alistas Rotterdamis 11 000 pealtvaataja ees Hollandi 3:0 (19, 18, 19).

Tegu oli kahe suure ründaja ehk Wilfredo Leoni ja Nimir Abdel-Azizi duelliga, kus mõlemad mehed näitasid, kui kõrgelt ja võimsalt maailma paremad ründajad ka kõige keerulisemaid tõsteid punktiks ründavad. 26-aastane Leon tõi Poolale 12 punkti (+7) ja Abdel-Aziz Hollandile 19 punkti (+14). On tähelepanuväärne, et Poola mängis kogu kohtumise sisuliselt kahe vastuvõtjaga, sest nurgaründaja Leon peitis end sarnaselt diagonaalründajale Maciej Muzajle teise nurgamehe ja libero seljataha. Statistika.

11 000 pealtvaatajast umbkaudu pooled moodustasid seejuures poolakad, olgugi et Holland mängis koduväljakul. Tänavuse EM-finaalturniiri varasem publikurekord kuulus eilsele Sloveenia ja Soome mängule, mida jälgis Ljubljanas 7500 pealtvaatajat.

D-alagruppi juhib täisedu ehk kahe võiduga Poola (6 p). Holland on kogunud kolme mänguga 2 võitu ja 1 kaotuse (6 punkti) ning asub teisel kohal. Eesti on enne tänaõhtust kohtumist Tšehhiga algrupis viimane, olles kaotanud mõlemad senipeetud matšid. Punktiarvet pole avanud ka Tšehhi.

Poola koondise peatreener Vital Heynen (vasakul), kes juhendab uuel hooajal Perugias Robert Tähte, ja Hollandi meeskonna loots Roberto Piazza, kes juhendas lõppenud hooajal Belchatowis Renee Teppanit. | Foto: CEV
scroll to top