fbpx
Close

Pühapäev tõi Audentese naiskonda karikafinaali eel murepilvi, Tartu kindlustas teist kohta

Audentese SG/Noortekoondis. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Reedeseks karikafinaaliks valmistuv Audentese SG/Noortekoondise naiskond jäi pühapäeval Eesti meistriliigas võõrsil üllatavalt kindlalt 0:3 (-22, -19, -22) alla Tartu Ülikool/Bigbankile.

Hendrik Rikandi juhendatavad tartlannad, kes olid päev varem kaotanud ise teisele karikafinalistile TalTech/Tradehouse’ile 0:3 (-14, -21, -14), näitasid kõigis geimides Audentesest veidi kindlamat mängu. Numbriliselt oli suurim vahe servil, kus koduvõistkond lõi kuus ja pealinnaklubi vaid kolm ässa.

Karika poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes just Audentesele alla jäänud Tartu tulemuslikumad olid eile Helerin Hansman ja Annabel Huik 13 punktiga (+10 ja +7), Liis Laigu lisas 9 punkti (+3). Andrei Ojametsa hoolealustele tõi Eva Liisa Kuivonen 15 (+5), Elina Lebedeva 8 (-1) ja Maren Mõrd 5 punkti (+3). Kui Audentese naiskonna tuumiku moodustavad 16-18aastased mängijad, siis Tartugi rünnakuid ei vedanud kogenud mängijad, vaid meistriliigas esimesi samme tegevad naised. Hansmanil ja Laigul on vanust 19 ja Huigil 21 aastat. Mängu saab uuesti vaadata siit.

Audentese kindla kaotuse muudab üllatavaks seegi, et kui nemad olid väljakul parima koosseisuga (puudu oli teine sidemängija Helena Loos), siis Tartu pidi taas hakkama saama oma suurima ründejõu, hiljuti mandlioperatsioonil käinud diagonaalründaja Ingris Suvita. Juba pikemat aega on Tartu eelmiste aastate põhitegijatest palliväljakult eemal õlaoperatsioonist taastuv temporündaja Mari Arak, samuti jäid eemale potentsiaalsed alustajad Gerli Gull ja Kristel Sild.

Põhiturniiri võidu suunas liigub oodatult TalTech. Tartlased kindlustasid eilse triumfiga tabelis teist kohta, Audentes jätkab Tallinna Ülikooli ja Famila/Võru ees kolmandana. Põhiturniiri kolme parema seas lõpetamise on võtnud eesmärgiks kõik TalTechi konkurendid, sest vaid sel juhul õnnestub Eesti esiklubi kuni finaalini vältida.

Tabeliseis.
scroll to top