Pulgata Saaremaa hävis täielikult ja Selverit lahutab finaalist üks võit

Tallinna Selver. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa Võrkpalliklubi

Credit24 Eesti meistrivõistlustel pidasid poolfinaalseeria teise kohtumise Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Kodus mänginud Selver tegi hävitustööd ja võttis kindla 3:0 (25:15, 25:14, 25:21) võidu. Neli päeva tagasi peetud avamäng kuulus samuti Selverile tulemusega 3:0 ja Tallinna klubi juhib seeriat seega kaks-null.

Enne mängu said Saaremaa fännid halva ja ehk ka pisut frustreeriva uudise. Nimelt, saarlaste diagonaalründaja Hindrek Pulk otsustas eirata klubi reegleid ja selle tõttu jättis Ioannis Kalmazidis pommitaja tänasest kohtumisest eemale. Kas Pulka näeme taas seeria kolmandas kohtumises, sõltub Kalmazidise sõnul mängijast endast. Seega alustas Pulga asemel tänast kohtumist Markus Uuskari. Lisaks liikus Johan Vahter libero positsioonilt nurgaründajaks.

Esimesest geimist suurt midagi rääkida pole. Selver dikteeris geimi täielikult ja Saaremaa poolel tegutseti täiesti mannetult. Teist kohtumist järjest esines alla oma võimete Rauno Tamme, kes vaatuse lõpuosas vahetati Vahteri vastu välja. Vahetusest suurt kasu ei olnud ja kindel geimikaotus oli tõsiasi – 15:25.

Teine geim jätkus sealt, kus esimene pooleli jäi. Selver rebis kiirelt 5:1 ette. Seejärel tuli väike elumärk sisse ka Saaremaale, kes vähendas vahe minimaalseks (6:7), kuid ei enamat. Mõne minuti jooksul suutsid väljakuperemehed külaliste mänguisu ära võtta ja Saaremaa sellest enam ei toibunud – 14:25.

Viimaseks jäänud vaatuse esimeses pooles tundus, et Saaremaa tühjade pihkudega koju tagasi sõita ei soovi, kui haarati paaripunktiline edu, kuid see sulas sama kiiresti kui või kuumal pannil. Teiseks tehniliseks vaheajaks juhtis Selver 16:14. Enam tagasi ei vaadatud ja kindel 3:0 võit oli taskus.

Võitjate poolel tegi suurepärase esituse Andrus Raadik, kes tõi üleplatsimehena 19 punkti (+15), Renee Teppan lisas 15 punkti (+11). Pealinlased said serve vastu 51-protsendiliselt, rünnak oli 60%. Lisaks saadi 6 blokki ja löödi 8 ässa.

Saaremaa võistkonnas jõudis ainsana kahekohalise punktiarvuni Markus Uuskari (15 punkti, +4). Külaliste vastuvõtt oli 41%, rünnak 40%, lisa tuli 3 bloki ja 4 ässa näol.

Seeria kolmas kohtumine peetakse kolmapäeval 10. märtsil kell 19 Saaremaal.

Teise poolfinaalpaari Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel leiab seeria teine kohtumine aset homme ehk 8. märtsil kell 19 Pärnus.

Kõiki poolfinaalmänge näeb nii Postimees.ee kui ka Kanal12 vahendusel.