Puust ja punaseks | Millised on Meistrite liiga viimase vooru eel eestlaste edasipääsuvõimalused?

Maaseiki Greenyardi trio Keith Pupart, vigastatud Andri Aganits ja Timo Tammemaa ning Belchatowi Renee Teppan. | Foto: erakogu

Võrkpalli Meistrite liigas mängitakse sel kolmapäeval alagrupiturniiri viimase vooru mängud, kuid enamik edasipääsejaid on tänaseks juba teada.

Kuna alagrupist pääsevad mulluse kaheteistkümne asemel edasi vaid kaheksa paremat meeskonda, on praeguseks nähtud tavapärasest oluliselt rohkem põnevaid ja kaalukaid mänge. Ometi on terad eraldunud sõkaldest juba nüüd ning kõigi alagruppide võitjad selgunud.

A-alagrupis kindlustas esikoha oodatult Venemaa superklubi Kaasani Zeniit (5-0) Türgi meistri Ankara Halkbanki (3-2) ees.

B-alagrupist edeneb veerandfinaali Itaalia hiid Civitanova Lube (5-0), kes jättis põnevas võitluses seljataha Poola meistrivõistluste kindla liidri Kedzierzyn-Kozle Zaksa (3-2) ja Modena (2-3).

C-alagrupi võitjana edeneb veerandfinaali Peterburi Zeniit (5-0), kes edestab kindlalt nii Chaumont’i (3-2) kui sakslaste Friedrichshafenit (2-3).

D-alagrupp, mida võib tänavu nimetada pooleldi eestlaste alagrupiks, kindlustas eile ajaloolise esikoha Gdansk (4-1), kes kunagi varem pole tugevaimas eurosarjas nii kaugele purjetanud. Belchatowil (Renee Teppan), Maaseikil (Timo Tammemaa ja Keith Pupart) ja Berliinil on võrdselt 2 võitu ja 3 kaotust.

E-alagrupi võitjana liigub järgmisse ringi Itaalia hetke parim klubi Perugia (5-0), venelaste Moskva Dünamo (3-2) ja prantslaste Tours (2-3) neile ohtlikuks ei saanud. Izmiri Arkas (Robert Täht) asub ainsagi võiduta neljandal kohal.

Kui suur võimalus on Belchatowil ja Maaseikil veel edasi pääseda?

Vakantsed on täna veel kolm veerandfinaali kohta. Edasipääsejate selgitamiseks loetakse esmalt võite, seejärel punkte, geimide suhet ja punktide suhet. Kõige paremas seisus on alagruppide teise koha omanikest Chaumont, kes kohtub viimases voorus autsaideri Ljubljanaga. Ka Moskva Dünamo edasipääsuvõimalused on head, kuigi võõrsil ees ootav Tours pole kindlasti lihtsamate vastaste killast.

Teppan ja Belchatow võõrustavad viimases voorus Saksamaa esiklubi Berliini ning vajavad kindlat võitu, mis kergitaks nende lõppsaldo 3 võidu ja 12 punkti peale. Edasipääsu tagamiseks peaksid nad seejärel lootma, et Kedzierzyn-Kozle ei üllata viimases voorus võõrsil Civitanova Lubet ja Ankara Halkbank Kaasani Zeniiti. Sel juhul pääseks Belchatow edasi. Maaseik on kogunud küll Belchatowiga võrdselt võite (2), ent oluliselt vähem punkte (6). Nende edasipääsuvõimalus on seetõttu vaid teoreetiline.