fbpx
Close

Raadik sai koondises Toobalilt vastutusrikka ülesande. “Võtan selle vastu suure au ja uhkusega.”

Andrus Raadik koos maaliga, mille tegid Alar Tuul ja Aleksei Gordin tänase pressikonverentsi ajal.| Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusmeeskonna kapteniks määrati maikuuks nurgaründaja Andrus Raadik (32), kes asendab selles rollis Kert Toobalit (39).

Raadik kandis kaptenipaela viis aastat ka Pärnu Võrkpalliklubis. Viimased kolm hooaega pallis Raadik aga Soome liigas Pielavesi Sampos ja Savo Volley’s, kus kaptenina tegutsesid kohalikud mehed. Võrkpall24.ee uuris pärnakalt, milliseid tundeid uus roll temas tekitas.

Andrus, õnnesoovid vastutusrikka ameti puhul! Meeldib sulle kapten olla?

(Muigab.) Mis siin meeldida! Mind lihtsalt valiti. Mulle saabus treeneritelt e-mail, et mina kannan seda rolli kuni mai lõpuni, mil Kert liitub koondisega.

Kui eriline see sündmus sinu jaoks on? Tuletagem meelde, koondisse pääsesid sa esmakordselt ju alles 30-aastasena.

Võtan kaptenirolli vastu loomulikult suure au ja uhkusega. Mõistagi jääb Kert ikkagi kapteniks suure algustähega, mina lihtsalt asendan teda. Üritan selle pundi kokku saada ja seda koos hoida. Saan vast hakkama.

Kas sa tunned end koondises tänaseks juba kogenud mängijana?

Muidugi, see pole üldse mingi küsimus. Jah, olen koondises alles kolmandat aastat, kuid tulen siia alati väga hea meelega. Nagu Gianni ütles, see on perekonna värk. Kuna mõned mehed on maikuus puudu, siis muidugi tunnen, et ühte olulist lüli hetkel pole. Ootan neid huviga tagasi. Aga praegu on aeg teistel, peamiselt noortel meestel end heast küljest näidata. Seegi on väga oluline ja vajalik.

Kes sulle esimesel treeningul kõige parema mulje jättis?

(Puhkeb naerma.) Mitte mina! Kindlasti mitte mina. Aga tegelikult pole me veel ühist trenni teinud, seega raske on kedagi välja tuua.

Kuidas grupid jaotati? Kas tasemele tuginedes?

(Jätkab muiates.) Oligi nii! “Algajad” ja “edasijõudnud”. Mina olin selles esimeses, kuhu kuulusid need, kelle hooaeg sai juba mõnda aega tagasi läbi. Mul on praegu veel selline tunne, et pallitunnetus on null. Aga küll see tunnetus tuleb peagi tagasi. Teise gruppi paigutati hiljuti koju naasnud mängijad.

Lõpetuseks, ole hea, ütle, kuivõrd oluline on Eesti koondise jaoks suve esimene pool ja Euroopa Kuldliiga. Kas see, et finaalturniir toimub tänavu Tallinnas Saku suurhallis, tõstab ka koondislaste jaoks hooaja esimese poole kaalu?

Kõik mängud – ka näiteks järgmise nädala sõprusmängud Slovakkia vastu – on ikkagi koondisemängud. Ja iga koondisemäng on erilise tähendusega. Euroopa meistrivõistlused on hetkel meie jaoks tulevikumuusika. Praegu mõtleme täielikult Euroopa Kuldliigale.

 

scroll to top