fbpx
Close

Raadiku ja Kollo esimene kohtumine kujunes üllatuslikult ühepoolseks

Andrus Raadik eilses mängus koos Savo jaapanlasest libero Shohei Nosega. Kokku mängib Savos tänavu kolm leegionäri. | Foto: Savo Volley

Neljapäeva õhtul tehti Soome kõrgliigas algust uue hooajaga, kui kahe kohaliku tipu kohtumises alistas Andrus Raadiku koduklubi Savo Volley üllatavalt kindlalt 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) Akaa Volley ja Kristo Kollo.

Savo kodusaalis Siilinjärvil 600 pealtvaataja ees peetud matšis tõi Savole 12 punkti (+8) Aleksei Žabankov. Kolme-aastase pausi järel Savosse mängima naasnud Raadik lisas 10 punkti (+5). Pärnakas realiseeris 20 tõstest 10 (50%), tema servi vastuvõtt oli samuti 50%. Blokist ega servilt lisa ei tulnud.

Oliver Lüütsepalt Akaa juhendamise üle võtnud Soome võrkpallilegend Olli Kunnari ei suutnud avamängus seega veel meeskonda mängima panna. Akaa tulemuslikem oli Soome koondisega EM-il käinud Urpo Sivula 16 punktiga (+8). Mullu koos Raadikuga Tallinna Selveris mänginud Kollo arvele kanti 6 punkti (+1). Tartlane realiseeris 15 tõstest 5 (33%), ka tema servi vastuvõtt oli 33%. Kollo lõi ka ühe ässa.

Soome kõrgliigas mängib 11 meeskonda. Suurim tiitlipretendent on Savo ja Akaa kõrval tiitlikaitsja Sastamala VaLePa, kes osaleb sarnaselt Tartu Bigbankile tänavu Meistrite liiga eelringis. Avaringis on Sastamala vastaseks hollandlaste Apeldoorn. Juhul kui Eesti ja Soome esiklubi peaksid oma järgmise vastase võitma, mindaks teises ringis kokku omavahel.

scroll to top