fbpx
Close

Rahamurede tõttu Soome karikavõitjatega liitunud Michelau: hoian Tartu tegemistel silma peal

Michael Michelau on jõudnud Savo Volleysse, aga punktivõite tähistab siiani sama emotsionaalselt. | Foto: Juha Leskinen/Soome võrkpalliliit

Laupäeval tuli Savo Volley 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) võiduga Kokkole Tiikerite üle Soome karikavõitjaks. Finnish Teknikum Cup nimelise tiitli teenis 5-aastase ajalooga klubi esmakordselt, Savo Volley eelnevaks tippmargiks Soome karikavõistlustel oli 2019. aastal saavutatud finaalipääs. Endine Bigbanki nurgaründaja Michael Michelau andis samuti oma panuse karikavõitu ja märgib intervjuus Võrkpall24-le, et pole Eestit sealjuures unustanud.

MVP-ks valitud Andrus Raadiku järel oli Savo paremuselt teine punktitooja ameeriklane Michael Michelau (10/+2), kes mäletatavasti on ka Eesti liigas pallinud. Hooajal 2016/17 esindas nurgaründaja Tartu Bigbanki värve, saavutades Balti liigas pronks- ja Eesti meistriliigas hõbemedali. Emotsionaalset peapaelaga mängumeistrit nägi Eesti võrkpallipublik järgmise hooaja alguses ka Järvamaa VK ridades, kuid seal tekkinud finantsprobleemide tõttu lahkus Michelau sealt enne hooaja lõppu.

Edasi liikus Wisconsinis sündinud mängumees nii Rootsi (Falkenbergi VBK, Hylte/Hamstad VBK), Saksamaale (Lüneburgi SVG) kui nüüd ka Soome, kusjuures tänavust hooaega alustas Michelau hoopis Oulu Etta võistkonna liikmena. “Seal oli põhimõtteliselt sama finantsiline olukord, nagu Järvamaal. Ma ei tahtnud seda kõike uuesti läbi teha,” selgitas Michelau Võrkpall24-le klubivahetuse tagamaid. “Ma ei olnud õnnelik, olin suures stressis. Võiksin selle klubi tegemiste kohta palju öelda, peamiselt oli nende tegutsemine ebaprofessionaalne ja organiseerimata.”

Agendi kaudu uut leivaisa otsides selgus, et kuna Savo nurgaründaja Antti Siltala vigastas õlga, vabanes just Savo Volleys sobiv positsioon. Ameeriklane võeti kiirelt meeskonda omaks ja tal on tunne, nagu oleks ta seal juba terve hooaja mänginud. “Ka juhatus sai aru, mis probleemid mul eelmises klubis olid, ja on olnud äärmiselt abivalmis. Savo kohta pole mul mingeid kaebusi, nad on fantastiline organisatsioon,” on Michelau õnnelik.

Keerulist hooaja algust arvestades ütleb 28-aastane mängumees, et karikavõidust poleks ta osanud unistadagi. “Hindan tänu kõigele seda võitu palju rohkem. Võitsime küll 3:0, aga see ei tulnud lihtsalt. Poolfinaal Valepa vastu oli minu arvates raskem mäng (Savo võitis mängu 3:1 – toim.), aga Tiikerit on ka tugev võistkond. Mängisime võistkonnana hästi ja meil on hea sisekliima. Arvan, et see andis meile aluse ilus nädalavahetus teha.”

Kas maailma näinud ameeriklane veel Eesti liigat ka jälgib? “Ikka! Hoian peamiselt Tartu tegemistel silma peal, sest tunnen mõnda kutti, kes veel Tartus mängib. Väga tihti ma oma kunagiste Eesti tiimikaaslastega ei räägi, aga tean, et meil on hea sõprus ja ka mina jään alatiseks nende sõbraks!”

Eesti liiga taset Michelau nautis ja talle tundub, et tase on järjest kõrgemale kerkimas. “Arvan, et Rootsi liiga on nõrgem, aga Saksamaa on hetkel tugevaim liiga, kus mänginud olen. Soomega on tase suhteliselt võrdne,” kalkuleerib Michelau ja lisab, et pakkumise korral kaaluks ta kindlasti taas Eestis profivõrkpalli mängimist.

scroll to top