fbpx
Close

Rahvusmeeskond kogunes Tartus, Soli katsetab Üprust ja Varblast diagonaalina

Meeste rahvuskoondise esmane kogunemine Tartus. | Foto: volley.ee

Täna kogunes Tartus Eesti meeste rahvuskoondis, kes hakkab valmistuma Euroopa Kuldliiga mängudeks, vahendab Eesti Võrkpalli Liit pressiteates.

Hetkel treenitakse kuni 2. maini üsna noores koosseisus, seejärel liituvad koondisega veel mõned mängijad ja koosseisus toimuvad seega mõned muutused.

Esmakordselt on meeste koondise laagris neli TalTechis mänginud meest: Jan Markus Üprus, Sten Perillus, Cris Karlis Lepp ja Rasmus Meius. Treenerid tahavad noorematest meestest esimeste nädalatega ülevaadet saada, trenne juhendavad kuni maini Alar Rikberg ja Oliver Lüütsepp. Peatreener Fabio Soli oli küll täna Tartus, ent liitub koondisega pikemalt mais, kui lõpeb klubihooaeg Itaalia kõrgliigas.

Peatreener Fabio Soli rääkis suve eesmärkidest ja ootustest. “Otsustasime üsna varakult laagriga alustada, et võimalikult paljudest mängijatest ülevaade saada. Üks eesmärke on noorte arendamine ja uute talentide avastamine, sest nii ehitame koondise tulevikku. Paljud sellest grupist jätkavad ka Kuldliigas, sest mitmed vanemad mängijad on hädas vigastustega ja vajavad suve esimeses pooles puhkust ja vigastustega tegelemise aega.”

“Katsetame ka postisioonidega, näiteks Jan Markus Üprust ja Mihkel Varblast diagonaalründajatena, sest seal on hetkel kõige suurem murekoht,” rääkis Soli.

“Suve peamine eesmärk on suve lõpus toimuvad Euroopa meistrivõistluste valikmängud ja tahan, et ka mitmed kogenumad mehed oleksid sel ajal rivis tagasi. Muidugi on ka Kuldliiga tulemus väga oluline, aga peame selle aja võtma ja ka katsetama, sest diagonaalis on vaja mängijaid juurde leida ja temporündajates paistab selleks sobivaid kujusid olevat.”

”Olen väga põnevil ja ootan, et saaksin juba siin tööle hakata. Olen tänulik, et sellise võimaluse olen saanud,” lisas peatreener.

Euroopa Kuldliigas kuulub Eesti ühte alagruppi Tšehhi, Belgia ja Lätiga. Kuldliiga alagrupimängud algavad 25. mail, nelja meeskonna osalusel peetav finaalturniir toimub Horvaatias 18.-19. juunil.

Kuldliiga võitja ja ka 2021. aasta võitja pääsevad Challenger Cupile, et võidelda pääsme eest Rahvuste Liigas. Meeste Kuldliiga võitis viimati Türgi, Eesti teenis pronksi.

Koosseis esimeses laagris:

Sidemängijad:
Markkus Keel (Sirjani Foolad, Iraani kõrgliiga)
Aleksander Eerma (TalTech)

Diagonaalründajad:
Jan Markus Üprus (TalTech)
Markus Uuskari (Pärnu VK)
Valentin Kordas (Tartu Bigbank)

Nurgaründajad:
Karli Allik (Frankfurti United Volleys, Saksamaa kõrgliiga)
Albert Hurt (Tartu Bigbank)
Kevin Saar (TalTech)
Rasmus Meius (TalTech)
Stefan Kaibald (Königs Wusterhauseni Netzhoppers, Saksamaa kõrgliiga)
Timo Ander Lõhmus (Tallinna Selver)

Temporündajad:
Alex Saaremaa (Tartu Bigbank)
Marx Aru (Tallinna Selver)
Mihkel Varblane (Tallinna Selver)
Sten Perillus (TalTech)

Liberod:
Silver Maar (Pärnu VK)
Cris Karlis Lepp (TalTech)

Peatreener Fabio Soli, abitreenerid Fabio Storti ja Oliver Lüütsepp, abitreener/statistik Alar Rikberg, mänedžer/statistik Märt Pajusalu, füsioterapeut Toms Zvonkovs, massöör Mark Leinfeld, mänedžer Robin Ristmäe.

Eesti meeskonna Kuldliiga alagrupimängude ajakava:

25. mai kell 18.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Tšehhi

28. mai kell 19.00 (Liepaja) Läti – Eesti

1. juuni kell 18.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Belgia

5. juuni kell 19.00 (Kortrijk) Belgia – Eesti

8. juuni kell 20.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Läti

11. juuni kell 16.00 (Zlin) Tšehhi – Eesti

scroll to top